Játszani mindig élvezet. A rohamosan fejlődő technológia azaz, grafikus motorok által pedig elképesztően csodálatos világokat ismerhetünk meg az online játékokban. Melyek idén a legnépszerűbbek? Az alábbiakban ezek közül mutatunk be hármat.
Számtalanféle online játék létezik. Egyesek köztük E-sport játékok is, amíg mások igazi sandboxok lehetnek azok számára, akik például nem is a harcért vagy a nyereségért, hanem csak a játék szépségéért szeretnének kicsit elkalandozni. A fantasy és a kaland mellett számtalan építős (Minecraft), realista (Secondlife) vagy stratégiai játék is megtalálható az interneten, amelynek többsége ráadásul ingyenes. Van amelyikbe egyszerűbb beletanulni, de arra is figyelj, hogy a regisztrációs feltételek eltérhetnek az egyes játékoknál.
Fortnite: mindig az elsők között
Ez az online játék 2017-ben került kiadásra, és alapvetően háromféle típusa létezik. A fizetős verzió egy lövöldözős túlélő játék, amíg az ingyenes kiadás egyfajta túlélő versenybe visz minket, ahol egymással küzdve kell a legjobbnak lennünk. A Fortnite ráadásul külön építős, kreativitásra erősítő verzióit is kiadott, ahol mi alkothatjuk meg a saját kis birodalmunkat. Mitől lett maga a játék olyan népszerű? Nem csak a különféle verziók repítették a csúcsra, hanem a grafika és a rendkívül sokrétű eszközkészlet, illetve karakterválaszték egyaránt. A Fortniteban elképesztő sok mindent csinálhatunk. Egy rendkívül nagy bejárható online világba csöppenünk, amelyben egészen sokféle lehetőségünk van igazán kibontakoztatni önmagunkat.
World of Warcraft – az örök klasszikus
Valószínű gyerekkorában szinte mindenki akart legalább egyszer már WoW-ozni, akinek volt internete és számítógépe. Ez a játék pedig 2004 óta borzolja a kedélyeket, és a világ legnépszerűbb online játékai közé tartozik. Elképesztő sok kiegészítője van. Lenyűgöző grafikája, nyílt világa, amiben kedvünkre kalandozhatunk, rendkívül sok lehetőséget rejt. A WoW szintén olyan játék, amely nagyon veretesen befolyásolja az MMORPG világát. Vezető online játékként sok, a wow-hoz hasonló MMORPG született, azonban egyik sem tudta lekörözni népszerűségében a WoW szériát, még akkor sem, ha egyébként grafikájában jóval fejlettebb annál. Sokan ugyanis a nosztalgia és a közösségi élmény miatt is ragaszkodnak ehhez a játékhoz. Érdemes megjegyezni azt is, hogy a WoW jelenleg az egyik olyan releváns játék, amelyből film adaptáció is készült.
CS – azaz Counter Strike, a legenda
Aki a fantasy helyett inkább egy kemény csatában venne részt, akkor a Counter Strike szériát neki találták ki. A játék már szó szerint az internet hőskorától velünk van. 1999-ben jelent meg az első béta kezdeményezés belőle, és azóta a harcolni vágyók egyik fő bázisává vált az abban létrehozott világ, aminek persze számtalan kiegészítője van szintén. A Counter Strike ráadásul nagyon népszerű E-sport játék, és globálisan igencsak tetemes méretű rajongótárborral rendelkezik. Egy nagyon jól felépített katonai csapatjáték ez, ahol legalább játék szinten végigélhetjük milyen lehet egy modern katonai akció gépfegyverekkel, és minden olyan felszereléssel, amit egy 21. századi háborúból ismerhetünk.
https://www.pexels.com/photo/a-person-holding-a-game-console-7133640/
(x)