-0 C
Pécs
szombat, február 15, 2025
KezdőlapCsemegeA non-ablatív lézeres terápia miért hatásos a hajhullás kezelésére?

A non-ablatív lézeres terápia miért hatásos a hajhullás kezelésére?

Világszerte sok embert érint a hajhullás problémája, mely többféle okból fordulhat elő. A környezeti hatások, a stressz, a hormonális változások vagy éppen a genetikai tényezők, mind befolyással lehetnek hajunk állapotára.

Az utóbbi években a technológiai fejlődés a hajhullás kezelésében is utat tört magának. A hírekben is olvashatunk az olyan eljárásokról, mint a lézeres hajstimuláció, mely egy modern és ígéretes technológia.

A fájdalommentes eljárás, mint a Denza lézeres hajterápiája, elősegítheti a haj növekedését és javíthatja annak minőségét. Különösen olyan esetekben alkalmazható eredményesen, amikor a hajhullás hormonális vagy genetikai eredetű. De milyen hatással van pontosan ez a technológia a fejbőrre és a hajszálakra? Erre keressük a választ cikkünkben.

A haj növekedésének fázisai

Mielőtt megismernénk a lézeres terápia folyamatát, előbb a haj növekedési ciklusáról kell szót ejtenünk. A folyamat három fő fázisból áll, mely az anagén, vagyis növekedési, a katagén, azaz átmeneti és a telogén, más néven nyugalmi szakaszból áll.

Hajhullás esetén gyakran tapasztalható, hogy a hajszálak idő előtt a telogén fázisba lépnek, így csökken az aktívan növekvő haj mennyisége.

A lézeres hajstimuláció képes meghosszabbítani az anagén fázist, ezáltal pedig növelni tudjuk az új hajszálak számát és a haj sűrűségét. A kezelés eredményeként a hajszálak vastagabbá és erősebbé válhatnak, csökkentve a töredezettség esélyét. Az eljárást erősíti, ha a páciensek az összes kezelést vállalják és az otthoni életmódjuk részévé teszik a kiegészítő hajápolási rutint.

A lézeres hajstimuláció mechanizmusa

Nem kell egyáltalán tartanunk a lézerfény miatti sérülésektől, hiszen a lézeres hajstimuláció speciális lézerbeállítások alkalmazásával működik. A frakcionált lézersugár molekuláris szinten serkenti a sejtek anyagcseréjét és a vérkeringést. Ennek eredményeként a hajhagymák több oxigénhez és tápanyaghoz jutnak, ami elősegíti azok regenerálódását és új hajszálak képződését.

A lézeres hajterápia alkalmazásával a haj öregedési folyamata lassítható, valamint a hajszálak átmérője és száma növelhető, így válik dúsabbá a hajkorona. A kezeléssorozat több alkalomból áll, azonban már az első három beavatkozás után látványos eredmények érhetőek el.

A lézeres eljárásról

A fototermolízis egy olyan folyamat, amelyben a lézerfény energiája hővé alakul, és célzottan hat a szövetekre anélkül, hogy a környező területeket károsítaná. A lézeres hajstimuláció esetében a fototermolízis nem a szőrtüszők elpusztítására, hanem éppen azok aktiválására és regenerációjára szolgál.

Ennek köszönhetően a hajszálak vastagabbak, erősebbek lehetnek, és csökkenthető a további hajhullás mértéke. Fontos továbbá, hogy a lézeres hajstimulációt más hajápolási módszerekkel, például vitaminpótlással, megfelelő étrenddel és kíméletes hajápolási szokásokkal kombináljuk a legjobb eredmény érdekében.

(x)

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő