Hirdetés

A legtöbb ember számára, a pasziánszként ismert kártyajáték hosszú múltra tekint vissza, aminek nem minden részlete közismert. A szabványosan 52 kártyát tartalmazó, egyszemélyes játék a maga egyszerűségében remek szórakozást és izgalmas kikapcsolódást jelent mindenki számára!

A klondike, de akár admirális név alatt futó játék szabályai egyszerűek, bárki számára elsajátíthatóak. A kezdők számára a legkedveltebb az 1, és a pasziánsz 3 lapos változat, ami valamilyen szinten könnyű, de mégis kellően izgalmas ahhoz, hogy ne lehessen megunni. A lényeg, hogy mindig meg van adva egy bizonyos szabály, amelynek megfelelő rendezettségbe kell úgy lerakni a kártyákat a 4 másik helyre, hogy az eredeti pakli összes lapja elfogyjon. Tehát a győzelemhez négy alapkupacot kell építeni a kártyákból növekvő sorrendben, minden színhez egyet, ászoktól királyig.

Pasziánsz, mint a memória és türelem játéka

A Microsoft Solitaire eredetileg a Windows 3.0 részeként szerepelt még 1990-ben, amelyet kifejezetten arra terveztek, hogy megtanítsa a felhasználókat az egér helyes használatára. A virtuális kártyák megragadása és a helyükre helyezése megtanította a Windows úgynevezett „fogd és vidd” funkciójának alapjait, amely ma is nagyon hasznos, hiszen most is használjuk az operációs rendszer számos részében.

Az eredeti nevén Solitaire, ma is a világ egyik legtöbbet játszott játéka, a Microsoft szerint még mindig 35 millió ember játssza havonta, és naponta több mint 100 millió leosztást játszanak le szerte a világon. Széles vonzerejének köszönhető, hogy ma is milliók játsszák aktívan.

2019-ben még a World Video Game Hall of Fame-be is bekerült. A Microsoft 65 nyelvre lokalizálta a játékot, és több mint 200 piacon játsszák. Bár csak 2012-ben kapta meg az első nagyobb frissítést, ami egybeesett azzal, hogy a Windows 8 rendszerből egy önálló alkalmazásba került. Az új alkalmazás öt új játékmódot, napi kihívásokat, versenyeseményeket, Xbox Live integrációt és még a nehézségek kiválasztásának lehetőségét is magában foglalta.

Ez az önálló alkalmazás azt is eredményezte, hogy 2015-ben a Solitaire visszatért a Windows 10 részeként. Szerencsére ma már minden nagyobb operációs rendszeren is elérhető, de az interneten elérhető verziói is rajongók millióit köti le a számítógép, avagy a telefon elé.

(x)

Hirdetés