11 C
hétfő, szeptember 16, 2024
KezdőlapSportLabdaA végén omlott össze a PEAC

A végén omlott össze a PEAC

Hiába játszott jól és vezetett a meccs a nagy részében a PEAC női kosárlabdacsapata a Diósgyőr elleni hazai rangadón, az utolsó negyed végén, 12 pontos hátrányból felállva fordítani tudott a DVTK.

Amikor a tabella negyedik helyezettje a harmadikat fogadja, az bizony rangadó a javából, ez pedig érződött is a Nemzeti Kosárlabda Akadémia csarnokában a hangulaton. Sok pécsi drukker ment ugyanis ki, hogy kiszurkolja a PEAC győzelmét. És sokáig úgy is tűnt, hogy örömünnep lesz ez a szombat este.

Az első negyed után vezetett ugyanis a Pécs, ráadásul úgy, hogy kifejezetten jó védekezést mutatott be Jovan Gorec együttese. Még úgy sem volt különösebb gond, hogy a második negyedet szűken a DVTK nyerte meg, hiszen a nagyszünethez érvre így is Kiss Virágék álltak jobban.

Akkor aztán meg már pláne nem idegeskedett senki, amikor a harmadik negyedben nagy lendülettel szinte állva hagyta ellenfelét a PEAC. Kiss Virág és Calhoun is remek formában játszott, de a padról beszálló Simon is hozzátette a magáét a hazaiak remekléséhez. A korábbi három pontos vezetést tíz perc alatt további kilenccel toldotta meg a Pécs, így az utolsó negyedre fordulva szinte már-már hátradőlhettek a hazai drukkerek. Csakhogy a Diósgyőr nem igazán gondolta úgy, hogy vége lenne a meccsnek. Szép lassan, apránként elkezdték ledolgozni a hátrányukat, igaz sokáig úgy tűnt, ez is csak arra lesz elég, hogy szorosabbá tegyék a mérkőzést. A 37. percben is még 63-59 állt az eredményjelzőn, nyerő helyzetben volt tehát a Pécs. A hajrá azonban a lendületbe jövő Diósgyőré volt, és hatalmasat hajrázva meg tudták fordítani az eredményt.

Nyilván minden vereség fájó, ez a mostani azonban különösen az lehetett a PEAC számára, hiszen egy szinte már megnyert meccset engedtek ki a kezükből Wentzelék.

NKA Universitas PEAC–DVTK-Hun-Therm 65-69 (17-12, 17-19, 21-12, 10-26)
Kosárlabda-NB I., nők.
NKA Universitas PEAC: Laczkó, Wentzel, CALHOUN 12/6, Burdick 2, KISS V. 25/6. Cs.: Katanic 10, Sánchez, Rátkai, SIMON 12/6. Vezetőedző: Jovan Gorec.
DVTK-Hun-THERM: GUIRANTES 15, Aho T. 2, Aho N. 4, Garbin 2, GREEN 16. Cs.: GRIGALAUSKYTE 13/3, BERNÁTH 9/9, Kiss 3, Kányási 5, Bacsó. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Fotó: peacpecs.hu