Hirdetés

Ismerős érzés, hogy állsz a telepakolt szekrény előtt, míg azt mormolod magadban, hogy nincs egy göncöd se? Lánczos Benkő Tímea, pécsi stylist szerint igen gyakori a jelenség, hogy szekrényünk tartalmának ötödét használjuk csak ki, de van rá „ellenszer”.

Sajnos a legtöbbünkre jellemző az impulzusszerű vásárlás, emellett nem merünk kísérletezni a már meglévő anyagokkal, mintákkal és fazonokkal. Ezért lehet az, hogy a szekrényünk tartalmának mindössze ötödét használjuk rendszeresen, és van egy csomó darabunk, amit akár évekig nem veszünk fel. A stylist szerint ez nem baj, de azért összegyűjtöttünk öt tippet, amivel elkerülhetjük a „kihasználatlan szekrény”-effektust.

Ne másokon kívánjuk meg a ruhákat

Lánczos Benkő Tímea szerint sokszor úgy vásárolunk, hogy nem párosítjuk képzeletben az új szerzeményt a már meglévő ruhadarabjainkkal. – Az otthonunkba sem úgy választunk csempét, hogy az nem passzol a konyhabútorhoz. Ez igaz a ruhatárunkra is, érdemes magunk elé képzelni vásárlás közben, hogy tudjuk-e majd párosítani az új darabot a régiekkel – mondja Tímea. Hozzáteszi, hogy szintén jellemző, hogy látunk az utcán, vagy egy magazinban egy gyönyörű ruhát, amire persze befizetünk, mégsem igazán a mi stílusunk.

Merjük kombinálni a színeket és a fazonokat!

Merjünk kísérletezni

Néha bagatell részletek, apró változtatások is színt vihetnek az öltözködésünkbe: akár egy betűrt póló vagy egy feltűrt ingujj is teljesen más világításba tudja helyezni a szekrényünk tartalmát. A pécsi stylist arra buzdít, hogy merjünk kísérletezni.

– Ezek csak ruhák, nem veszélyes vegyszerek, merjük őket „összeönteni”! Mi lehet a legnagyobb baj, ami történik? Maximum rájövünk, hogy nem volt a legjobb választás az adott kombináció, de sokkal esélyesebb, hogy élvezni fogjuk a dolgot – mondja a szakember. A legtöbb nő – folytatja – nem is gondol arra, hogy a barnát a feketével vagy a pöttyöst a csíkossal is lehet viselni.

Legyenek meg az alapdarabjaink

Sokat segíthet rajtunk néhány alapdarab. Ha van egy extrém mintás nadrágunk, vagy színes felsőnk, jól jöhet egy-két mindennel felvehető ruhadarab.

– Általános igazságokat sajnos nem lehet mondani az alapdarabok, vagyis a „basic” darabok terén, hiszen nem mindenki hord ceruzaszoknyát vagy tűsarkút – mondja Tímea – de érdemes a személyiségünkhöz legközelebb álló alapdarabokat beújítani. Ilyen lehet egy fehér póló, egy fehér ing, egy egyszerű farmer vagy ceruzaszoknya.

Lássuk be, ha valamit már nem fogunk felhúzni, és cseréljük el

Ne essünk kétségbe, ha valamit nem vettünk fel egy éve, hiszen vannak örök darabok: ilyen a farmer, a csipke, a bőr és a szőr, ezeket nem kell feltétlenül kiszanálni. Azonban érdemes belátnunk, hogy vannak olyan ruhák a szekrényünk mélyén, amikről lelkünk mélyén tudjuk, hogy soha többé nem fogjuk felvenni őket.

A neten számos online piactér van, ahol elcserélhetjük vagy eladhatjuk a már megunt ruháinkat. Tűzzünk ki egy célt magunk elé: adjunk túl öt darabon havonta, aminek árán újítsunk be öt másikat, akár használtat, akár újat. Meglátjuk, ettől sokkal frissebbnek fogjuk érezni szekrényünk tartalmát.

Szánjunk időt az ötletek gyűjtésére

– Ha rászánunk heti, vagy havi egy alkalmat arra, hogy böngésszük a Pinterestet vagy az Instagramot ötletekért, csodákat tehetünk a szekrényünk tartalmával. Ahogy receptekért is bújjuk a főzős oldalakat, ez sem fog magától jönni: keressük, kutassuk az újat, és bátran kombináljuk a már meglevő darabjainkat – biztat a divatguru.

Hirdetés