Rengeteg lehetőség van a szépkorúak számára is az egészségmegőrzésre Pécsen: az Egészséges Városok Kárpát-medencei Egyesülete és pécsi tagszervezete, az Egészséges Városért Alapítvány az idősek világnapja alkalmából most az aktív időskort elősegítő tevékenységekre hívta fel a figyelmet.
Az Egészséges Városok elsődleges célja, hogy a települések döntéshozóinak napirendjén az egyik legfontosabb helyen szerepeltesse az egészségfejlesztéshez kapcsolódó témákat, elősegítse átfogó helyi stratégiák kidolgozását az egészség és a fenntartható fejlődés biztosítására.
Rengeteg tapasztalat gyűlt össze az elmúlt 30 évben az egyesületekben és a 26 tagvárosban a települési egészségmegőrzés, -fejlesztés területén, különböző társadalmi csoportok, színterek, önkormányzatok bevonásával.
Stratégiai dokumentumok készültek az idősek egészségképe, idősügyi koncepció kapcsán, valamint számos helyi programot és projektet szerveztek idősek részére – többek közt szűréseket, egészségnapokat és előadásokat.
Íme a legújabb pécsi programok!
Idősek és nyugdíjasok lehetőségei – Programok, szolgáltatások és támogatások Pécs városában
A kiadvány a PTE ÁOK Transzdiszciplináris Kutatások Intézete és az Egészséges Városért Alapítvány együttműködése keretében készült el, mely a városban elérhető lehetőségeket gyűjtötte össze az idősek, nyugdíjasok számára, a pécsi Idősügyi Tanács, és az érintett szervezetek közreműködésével.
A kiadvány online változata is elérhető, kattintsunk érte IDE.
Fitt Nagyi! uszodai mozgásprogram
2011-től működik a „Fitt Nagyi!” uszodai mozgásprogram Pécs nyugdíjasai számára az Egészséges Városért Alapítvány szervezésében, a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. támogatásával, és a Pécsi Úszóiskola közreműködésével az Abay Nemes Oszkár Sportuszodában. A program keretében vízitornát és úszáslehetőséget biztosítanak a résztvevők számára.
A program nagy népszerűségnek örvend az idősek körében, a csoportok maximális kihasználtsággal működnek, évente nagyjából 300 résztvevővel!
Itt lehet bővebben olvasni a programról.
[su_box title=”Az Egészséges Városokról” style=”glass” box_color=”#b9cfa2″ radius=”2″]Az Egészséges Városok Kárpát-medencei Egyesülete 1988 óta vesz részt a WHO Európai Egészséges Városok Hálózat munkájában, jelenleg Kárpát-medencei szubregionális hálózatként. Az egyesületnek 26 tagvárosa van, melyből 9 határon túli magyarlakta területen található. Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata alapítóként csatlakozott a WHO hálózatához. A közgyűlés határozata alapján 1991-től a pécsi Egészséges Városért Alapítvány látja el az Egészséges Városok program helyi és nemzetközi koordinációs feladatait.[/su_box]