Amíg korábban a Gyurcsány-kormány hiteleivel kellett megbirkóznia az országnak, addig immár adócsökkentésről beszélhetünk – derült ki Hargitai János,
Az elmúlt évek gazdasági sikereiről, a tervezett adócsökkentésről és béremelésről, és a várható eredményekről Hargitai János országgyűlési képviselő elmondta, még sok feladat áll Magyarország előtt, de ráléptünk a helyes ösvényre.
A Baranya megyei fejlesztésekért felelős kormánybiztos közölte: Magyarország gazdasági téren tragikus tradíciókkal bír – előbb a Kádár-rendszer felhalmozott adósságaival, majd a Gyurcsány-kormány által felvett hitelekkel kezd megküzdenie az országnak. A 2008-as évben napok választották el Magyarországot a költségvetés összeomlásától, az államcsődtől, mikor felvette az óriási hitelt. Nagy sikert jelent a kormányzat számára, hogy ezt sikerült az elmúlt évek során visszafizetni
– Az adósságoktól nem szabadultunk meg, ezt csupán csökkenteni tudjuk lassacskán. Mindig hiánnyal küzdöttünk – és küzdünk most is –, de szintén sikerként könyvelhetjük el, hogy pár éve kikerültünk a túlzott deficiteljárás hatálya alól – számolt be Hargitai.
Folytatván a pozitív eredményeket a politikus kiemelte, a közelmúlt legnagyobb öröme az, hogy mindhárom nagy hitelminősítő kiemelte Magyarországot a bóvli kategóriából, tehát befektetésre alkalmasnak találta.
Eljutott az ország odáig, hogy a költségvetésnek többletei vannak – ezt sokan nem gondolták volna évekkel ezelőtt – mondta.
– A nemsokára életbe lépő módosítás – nem túlzás azt mondani – egy paradigmaváltást jelent a magyar gazdaság terén. És ez az elkövetkező időszak legizgalmasabb gazdaságpolitikai döntése – fogalmazott.
A szakmunkásokat érintő bérminimum 2010 és 2016 között 51%-al növekedett, ezt jövőre újabb 25% követi. Összevetésképpen: a minimálbér hat év alatt 40%-al ugrott meg, jövőre ez a szám 15 lesz. Természetesen hosszabb távra is terveznek: két év múlva a bérminimum további 8, a minimálbér további 12%-al növekedne.