Nagyon nagy segítséget nyújthat egy akkus szegélynyíró abban az esetben, ha otthonunk kertje tele van olyan eldugott hellyel, amelyhez nagyon nehéz hozzáférni. Még olyan területeken is használható, ahol nem áll rendelkezésünkre áramforrás, így a hétvégi házaknál is jó szolgálatot tehet. Ezzel a géppel biztosan öröm lesz a kerti munkálatok elvégzése.
Mit kell tudni az akkus szegélynyíróról?
A szegélynyíró pontosan annyira fontos, mint a fűnyíró, hiszen segítségével a szegélyeknél található területeket tisztíthatjuk meg. Emellett jó szolgálatot tesz a nehezen elérhető helyek tisztításakor is. Ez a gép akkor is bevethető, ha a fűnyíró pár helyen elhagy egy-egy fűszálat vagy csomót. Akik kedvelik a szép zöld gyepet, azoknak ez elengedhetetlen eszköz lesz a kert rendbetételéhez. Mivel egy igen vastag damil végzi a fű nyírását, amely nagy fordulatszámon forog, ezért még a fásabb szárakkal is meg tud küzdeni. A késes szegélynyírók pedig ennél is nagyobb erőt képesek kifejteni.
Melyik a jobb? Az akkus vagy a késes szegélynyíró?
Mind a kettő eszköz biztosítja a tökéletes vágást, de használatukban különbséget kell tenni. A késes verzióval nem sokat kell pepecselni, hiszen azonnal használható, de a kések élezéséről folyamatosan gondoskodni kell. A damilos típus gyorsan elhasználódik és a vágások után le kell tekerni a megfelelő hosszúságú damilt, hogy folytatni tudjuk a munkát. A profibarkacs.hu weboldalon erre is kitérnek. A damil adagolása lehet automatikus, vagy félautomatikus. Természetesen az automatikus termék sokkal drágább.
Hogyan használjuk az akkus fűszegélynyírót?
Ezzel a praktikus kerti eszközzel könnyű lesz dolgozni, de pár szabályt azért nem árt betartani. Mindig a szegélynyírót használjuk először és csak utána engedjük rá a területre a fűnyírót, mert akkor a levágott fű is begyűjtésre kerül. Aki nem szeret kétszer dolgozni, az jó, ha erre is odafigyel. Mindig olyan damilvastagságot használjunk, amelyet a gyártó előír, mert ha túlságosan vékonyat választunk, akkor nem fog jól vágni, ha pedig túlságosan vastagot, akkor túlterhelhetjük a gépet és az tönkremegy. A védőfejet soha ne szereljük le, mert a felverődő kavicsoktól meg tud bennünket védeni. A köveket és egyéb kemény tárgyakat kerüljük el, mert szintén a gép károsodását okozhatja. Mindig határozottan kezeljük a gépet, de ne túl gyorsan mozgassuk, hiszen akkor nem fogja tudni szépen levágni a füvet.
Hogyan készüljünk fel a vágásra?
Minden használat előtt ellenőrizzük le a készüléket, mert az orsónak és a vágófejnek akadás nélkül kell mozognia. Szorulás esetén meg kell keresni és meg kell szüntetni a kiváltó okot, csak ezután szabad üzembe helyezni. Nézzük meg azt is, hogy elegendő damil legyen az orsón, folyamatosan gondoskodjunk az utánpótlásról. Mindig tartsunk otthon egy tartalék orsót.
(x)