-2 C
Pécs
szombat, november 23, 2024
KezdőlapAbszolút NőmeNőkÁlomesküvő: vőfély kontra zenekar

Álomesküvő: vőfély kontra zenekar

Álomszép fehér ruha, gyönyörű virágok, romantikus hangulat… A tökéletes esküvő szinte minden nő álmai között szerepel. Ám ahhoz, hogy a nagy nap tényleg csodálatos legyen, sok mindenre szükség van. Nem árt például egy ütős zenekar, egy jó fotós, és persze ott a vőfély kérdés is!

Az a szép, az a szép…

Mielőtt elkezdjük tervezgetni, szervezgetni az esküvőt, érdemes végiggondolnunk, hogy mire emlékszünk az utolsó lakodalomból, ahol mi magunk meghívottként vettünk részt. Nagy valószínűség szerint nem jegyeztük meg az asztaldíszekbe tűzött gyöngyök színét, és a menyasszonyi ruha csipkemintázatát is csak akkor tudjuk felidézni, ha sokkolt a látványa.  Ami viszont mindenkiben megmarad, az az étel és a hangulat minősége.

Épp ezért a helyszín után az első dolgunk legyen, hogy kiválasztjuk a megfelelő zenekart – tanácsolja Werner Nikoletta esküvőszervező.

Hogyha kisebb méretű,  mondjuk hatvanfős esküvőt tervezünk, akkor bőven elég egy egy-két fős banda, felesleges egy komplett zenekart odacsődíteni. Az előbbit már 50.000 forintból megúszhatjuk, amíg a nagyobb együttes minimum 120.000 forintba kerül.

A fiatal párok többsége egyébként általában vagy így, vagy úgy, de ragaszkodik az élőzenéhez. Nem csoda, hiszen ez már eleve ad egy hangulatot az estének.

A DJ szintén vezeti a népszerűségi listát. A hangulat talán kevésbé lakodalmas így, de tény, hogy valamivel olcsóbb (már 30.000 forinttól elvállalják), mint egy egész zenekar, és valóban csak a mi ízlésünktől függ, hogy milyen számokra ropjuk egész éjjel – mondja  Nikoletta.

Gyakori az is, hogy dzsesszbanda zenél a lagziban, de ez általában nem szokott túl jól elsülni. Természetesen az a legfontosabb, hogy az ifjú pár jól érezze magát, de ha a násznép már este tízkor horkolva fekszik az asztalon, az nem különösebben tesz jót a hangulatnak.

– Több olyan esetet is hallottam már, hogy hiába szólt jól a dzsessz, egy idő után mégis igényelte a násznép a mulatós, igazi lakodalmas zenét.

Épp ezért jól gondoljuk meg, hogy mit választunk. Mindenkinek úgysem fog tetszeni az eredmény, de ha a többség jól érzi magát, az már sikerként könyvelhető el.

A negyedik variáció, hogy hagyományos magyar népzene szól a lagziban, de ezt leginkább azok a párok választják, akik maguk is néptáncolnak, vagy nagyon erősen kötődnek a tradíciókhoz – mondja a szakember.

A jó zenekarok híre általában szájról-szájra terjed, de ha esküvőszervezőt kérünk fel, akkor nála biztosan lesz demo CD, amit meghallgathatunk. Ettől függetlenül érdemes tovább kíváncsiskodni.

– Én mindig azt mondom a párnak, hogy mielőtt döntenek, menjenek el a lehetséges zenekarok koncertjeire, bulijaira, mert akkor tudják igazán megtapasztalni, hogy milyen hangulatot hoz a banda.

A választottunkat pedig minél előbb le kell foglalni, mert a jobb zenekaroknak fél-egy évre előre tele van a a naptáruk.

Kell-e vőfély?

Ezen a ponton vissza kell kanyarodnunk a zenekar kérdéséhez – mondja Werner Nikolett. Az esküvőszervező szerint egyáltalán nem kell ragaszkodnunk a vőfélyhez. Ha jó bandát választunk magunknak, akkor ott általában van egy szószóló, aki levezényli az estét. Megfelelő ceremóniamestert egyébként is nehéz találni. Egyesek nem tudják megjegyezni az ifjú pár nevét, mások túlzásba viszik a poénkodást, és mindenáron ők akarnak a középpontban lenni. Persze ez nem jelenti azt, hogy minden vőfély használhatatlan, csak alapos körültekintést igényel a kiválasztásuk.

– Én azt gondolom, hogy vőfélyre akkor lehet szükség, ha a helyszínek nagyon messze vannak egymástól, ha túl sok a közbeiktatott program és kitérő, mert akkor kell valaki, aki terelgeti a násznépet. Máskülönben felesleges pénzkidobás, sőt, lehet, hogy többet árt, mint használ.

Emlékül

A fotós, videós kérdésnek, ahogy minden másnak is, természetesen elsősorban a pár és a család pénztárcája szab határt. Ettől függetlenül a fotóson tényleg nem érdemes spórolni – tanácsolja Werner Nikoletta. A fényképalbum vagy az esküvőkönyv örök életre megmarad, és vélhetően jó párszor átlapozzuk még életünk során.

Árakban a határ a csillagos ég, de 70.000 forintnál olcsóbban nemigen fogunk tehetséges fényképészt találni. Az igazán nagy nevek pedig 250.000 forint alatt szóba sem állnak velünk. Ha pedig esküvőkönyvet szeretnénk hagyományos album helyett, akkor az még pár tízezerrel biztosan megnyomja az árat.

Az esküvői videó más tészta – mondja a szakember. Természetesen ha megtehetjük, érdemes erre is áldozni (manapság sok fotós mellett dolgozik esküvői videós is, és csomagban kínálják a szolgáltatásaikat), de egyáltalán nem olyan fontos, mint a fentebb említett fotós. A DVD-t ugyanis nem nézzük vissza olyan sűrűn, mint egy albumot.

– Sokan csinálják azt, hogy a fényképészre nem sajnálják a pénzt, de a mozgóképet inkább a barátokra vagy a családra bízzák. Hozzáteszem, sokkal személyesebb és viccesebb lesz így a végeredmény.

És hogy mikor fotózkodjunk?

Az esküvőszervező mindenképpen az ceremónia előtti napot, napokat tartja ideálisnak. Ilyenkor ugyanis teljes 24 óránk van arra, hogy a vőlegényt is megtanítsuk pózolni, nem mellesleg említendő, hogy nem kell hajnalban kelnünk, nem fogunk idegeskedni, és nem kell rohannunk egyik helyszíntől a másikig. Persze a kényelem jár némi pluszköltséggel (smink, haj) és a babonásabbaknak egy kis kockázattal is.

 

 

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő