10 C
hétfő, szeptember 16, 2024
KezdőlapTOPAranyba foglalhatjuk a nevét: Konkoly Zsófia ismét paralimpiai bajnok!

Aranyba foglalhatjuk a nevét: Konkoly Zsófia ismét paralimpiai bajnok!

Ezúttal 200 vegyesen volt mindenkinél jobb a PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola világklasszis úszója.

A 400 gyorson nyert aranyérem után az SM9-es kategória 200 vegyesének fináléjában is komoly esélyesként ugorhatott medencébe a párizsi paralimpián Konkoly Zsófia. A pécsi klasszis legnagyobb ellenfelének a spanyol Anastasia Marques Soto számított, a fogadóirodák talán őt is tartották esélyesebbnek az aranyra.

A döntő pedig azt hozta, amit várni lehetett – a két fantasztikus úszó különcsatáját. Az első 50 méter végén Konkoly fordult az első helyen, háton azonban Soto előzni tudott, és szűk testhossznyi előnyt harcolt ki magának. Mellen aztán Konoly egészen más tempót kezdett diktálni, aminek köszönhetően az utolsó fordulóhoz érve már fej-fej mellett haladtak, 22 századdal azonban még a spanyol állt joban. Gyorson aztán Konkoly begyújtotta a rakétákat, és 25 méterre a vége előtt már érezni lehetett, hogy nyerni is fog a PSN kiválósága. Nyert is, méghozzá közel 1 másodperces előnnyel. Konkoly Zsófia 2:33.31-es idővel nyerte meg második párizsi, összesítésban azonban már harmadik paralimpiai aranyát!