-0 C
Pécs
kedd, november 19, 2024
KezdőlapHírzónaBelföldAz emberek elutasítják a parlamenti balhét

Az emberek elutasítják a parlamenti balhét

A Nézőpont Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a magyar választópolgárok kétharmadának nem tetszik az ellenzéki képviselők szerdai parlamenti „botránykeltése”, 66 százalékuk szerint nem viselkedhet így egy képviselő az Országházban. Hétmillió emberhez eljutott a parlamentben történt botránykeltés híre, két és fél millióan pedig „aktívan foglalkoztak is a témával” – írták pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleményükben.

„Az ellenzéki képviselők sípolással, hangoskodással zavarták a parlament munkáját a túlóratörvény elfogadásakor és annak megszavazását is megpróbálták megakadályozni. Ön szerint elfogadható az ilyen cselekedet egy képviselőtől?” – tette fel kérdését a Nézőpont a kutatásban. A válaszadók 29 százaléka szerint igen, 66 százaléka szerint nem, 5 százalék pedig nem tudja vagy nem válaszolt.

Az intézet ismertetése szerint az idősebb korosztály háromnegyedét (76 százalékát) felháborította az ellenzéki képviselők viselkedése. Felhívták a figyelmet arra: ez nem jelenti azt, hogy más társadalmi csoportban tetszést aratott volna az „obstrukciós kísérlet”, mivel „minden lényeges szociodemográfiai csoportban” azok voltak többségben, akik szerint nem elfogadható ez a viselkedés egy képviselőtől a parlamentben.

Azt írták: politikai hovatartozás szerint már erősebb megosztottság tapasztalható. A kormánypártiak közül szinte mindenki (94 százalék) elítélte az ellenzéki képviselők cselekedeteit. Úgy folytatták: bár a baloldali pártok szimpatizánsainak többsége a politikusaik mellé állt (72 százalék), minden negyedik baloldali szavazó elutasította ezt a fajta politizálást. A Jobbik szavazói még inkább megosztottak, többségük elutasítja ezt a viselkedést (52 százalék).

Úgy tűnik, „a párt vezetésében beállt baloldali fordulat” még nem fejtette ki a hatását a szavazótáboron belül, a párt többségét még mindig a rendpárti attitűd jellemzi – jegyezték meg. Értékelésük szerint ha a Jobbik a jövőben is aktívan szerepet vállal ezekben az akciókban, tovább csökkenhet a tábora.

Közölték: a Nézőpont Intézet közvélemény-kutatása csütörtökön és pénteken készült 750 ember telefonos megkérdezésével. A minta reprezentatív a 18 évesnél idősebb lakosságra nem, kor, régió, településtípus és iskolai végzettség szerint.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő