Szakemberek szerint egyre többet hallani arról, hogy az iskolában a diákok különféle okok miatt verbálisan, fizikailag vagy a másik megszégyenítésével bántják egymást. Ez a szörnyű tendencia mind a bántalmazott gyermekben, mind a szüleikben vagy nevelőikben súlyos testi és még inkább lelki sérüléseket okozhat. A Mindset Pécs Pszichológiai Kávéház rendezvénysorozat következő alkalmával erről a sokakat érintő témáról lesz szó.
A kortársak bántalmazása nagyon sok fiatalt érint Magyarországon, sokuknál komoly mentális és fizikai következményei is lehetnek. Ezért fontos foglalkozni ezzel a témával és felhívni rá a figyelmet, méghozzá profi szakemberek segítségével. Felmérések szerint megközelítőleg a gyerekek 80 százaléka él át ilyen élményt iskolai évei alatt legalább egyszer.
– Miért lesz valaki áldozat? Miért lesz valaki zaklató? Milyen érzelmi, pszichés, viselkedéses nehézségekkel kell megküzdeni a gyerekeknek a bullyinggal kapcsolatban? Hogyan lehet felismerni, ha valakit bántanak? Mit lehet tenni a megelőzésre és a helyzet kezelésére? Ezekre a kérdésekre keressük majd többek között a választ. A rendezvény hasznos lehet a diákok, a szülők és a nevelők számára is, akik nap mint nap szembesülhetnek ezzel a jelenséggel – mondta el a programról dr. Káplár Mátyás pécsi tanácsadó szakpszichológus, aki maga is részt vesz több kollégája mellett a kerekasztal-beszélgetésen.
Mikor? 2019. november 27., szerda, 18.00–21.00
Hol? PTE Pszichológia Intézet – B408-as terem (Ifjúság útja 6.)