Nemcsak a villányi szőlőhegy meredek emelkedőivel, hanem a forrósággal is meg kellett küzdeniük a FutaVillány – FutaBor (hatodszor) résztvevőinek. A hangulat viszont minden nehézséget kárpótolt, igazi örömfutás volt.

Július 13-án, szombaton már a reggeli órákban a harminc fokot közelítette a hőmérséklet, és szinte minden perccel egyre csak emelkedett. Érthető, ha a legtöbben egy ilyen napon a hűvös szobába húzódnának, Villányban mégis összegyűlt több mint 400 olyan elszánt futó, hogy az extrém időjárás ellenére is nekivágjon a hosszabb-rövidebb távoknak a FutaFöld Sportegyesület hagyományos, nyári rendezvényén.

Volt, aki 666 métert futott, más a 6×666 méteres futamon indult, sokan pedig a verseny legismertebb, korábban Ördögi Körnek nevezett útvonalától sem rettentek meg, és a júliusi kánikulában teljesítették a csaknem 11 kilométeres távot egyéniben vagy futópartnerükkel kézen fogva – persze nem szó szerint, de a páros futam lényege éppen az volt, hogy a sportolók együtt rajtoljanak, egymást támogatva fussanak, és együtt is érjenek célba.

A leghosszabb pálya részben a hírhedt Ördögárkon keresztül vezetett, komoly szintemelkedéssel, tűző napsütésben. A megfelelő frissítés elengedhetetlen volt a sikeres teljesítéshez, ezt a szervezők is jól tudták. Így az egyik pontra még tűzoltókat is hívtak, hogy hűsítő vízpermettel locsolják a futókat. A verseny után többen is azt mondták, „életmentő” volt ez számukra.

Igazi kihívás volt mindegyik futam, a célba mégis széles mosollyal érkeztek meg a futók. A rendezvény híre messzire jutott, az ország minden pontjáról jöttek sportolók, sőt még külföldi résztvevők is voltak Horvátországból, Németországból és Szerbiából.