Balikó Tamás volt pécsi színidirektor szerint egy jól behatárolható kör áll az őt ért támadás mögött. Balikó szegedi pályázati anyagában szószerinti egyezések vannak Rázga Miklós korábban készült pályázatával.
Balikó Tamás azt mondta, nem lép vissza a Szegedi Nemzeti Színház igazgatói posztjáért zajló versenytől, mert szerinte egy jól behatárolható kör van a támadás mögött.
Vajon ki böngészi át az összes hazai színházigazgató pályázatát, és veszi észre az egyezést néhány mondat esetében? – teszi föl a kérdést Balikó, aki állítása szerint saját eszközeivel és módszereivel próbálja kinyomozni, ki, kik állhatnak az ügy mögött.
Állítja: a Szegedi Szabadtéri Játékok műszaki igazgatóját, Várkonyi Miklóst kérte fel a műszaki rész kidolgozására, aki az egyik pécsi kollégájának már korábban segített Rázga Miklós pályázatánál is. Ő hagyta benne a bevezető romantikus mondatokat az említett szövegrészben – mondta.
A műszaki elképzelésekre vonatkozó szakasz egyébként azért hasonlít, mert Pécs és Szeged létesítményei e tekintetben nem térnek el egymástól.
– Nem olvastam Rázga anyagát, de ha ugyanazt építették be, akkor az miért is baj? – tette fel a kérdést.
A Pécsi Nemzeti Színház igazgatója, Rázga Miklós bár nem akarja kommentálni a történetet, szerinte azonban valaki nagyon nem mond igazgat a történetben, ő évekkel ezelőtt nyilvánossá tette a pályázatát, de nem tud arról, hogy közös szerzője lenne a két munkának, Várkonyi Miklós nem vett részt a munka megírásában, nem is ismeri őt.
Rázga pályázata a pnsz.hu korábbi oldalán is elérhető volt, valamint azt annak idején feltöltötték a szinhaz.hu-ra is.
A napokban a szegedcafe.hu írt arról, hogy másolt részek vannak Balikó pályázatában.
Öten adták be pályázatukat a Szegedi Nemzeti Színház igazgatói posztjáért: az eddigi direktor Gyüdi Sándor mellett Juronics Tamás, a színház művészeti igazgatója és a Szegedi Kortárs Balett művészeti vezetője, Szolnoki Tibor színművész, Vasvári Csaba, valamint Balikó Tamás, a Pécsi Nemzeti Színház korábbi igazgatója. Az új (vagy régi-új) igazgató 2013 júliusától öt éven keresztül irányíthatja a kulturális intézményt.
[frame]
Rázga Miklós írta a 34. oldalon 2010. decemberében:
“A színház lelkét (a művészet mellett) a százéves falak között dolgozó-élő, a kulisszák mögött tevékenykedő műszaki kollégák adják, akik a színházi szakképzés hiányában generációról generációra adják át egymásnak ezt a speciális tudást, a színházi háttérmunkát. Az előadások sikerét komoly mértékben befolyásolja az, hogy a műszak dolgozói mennyire motiváltak és anyagilag ösztönözöttek…”
Balikó pályázata így szól 2013 januárjában:
“A színház lelkét, a művészet mellett a 126 éves falak között dolgozó, élő, a kulisszák mögött tevékenykedő műszaki kollégák adják, akik a színházi szakképzés hiányában generációról generációra adják át egymásnak ezt a speciális tudást, a színházi háttérmunkát. Az előadások sikerét komoly mértékben befolyásolja az, hogy a műszak dolgozói mennyire motiváltak és anyagilag ösztönzöttek…”
[/frame]