2 C
Pécs
csütörtök, november 14, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletBefejeződött a Jókai-iskola felújítása

Befejeződött a Jókai-iskola felújítása

Még 2019 júliusában kezdődött meg a belvárosi Jókai-iskola felújítása, mely most a tervezetthez képest több hónappal korábban február végén fejeződött be. A korszerűsítés több mint 330 millió forintból valósult meg.

A város célja, hogy a közintézményeket fejlessze és korszerűsítse, ennek érdekében Pécs az elmúlt években 13 pályázatot nyújtott be, melyből 4 célozza iskolák, 2 rendelőintézetek, 6 óvodák és bölcsődék felújítását, valamint ennek keretében valósulhat meg a városi sportcsarnok energetikai fejlesztése is.

A pécsi fejlesztések

A megújult vagy megújuló iskolák sora: Jókai Mór Általános Iskola, Árpád Fejedelem Általános Iskola és Gimnázium, Bánki Donát Általános Iskola, Liszt Ferenc Zeneiskola.

Rendelőintézetek: Veress Endre utcai rendelőintézet, Kertvárosi Rendelőintézet.

Óvodák és bölcsődék: Kodály Zoltán utcai Óvoda, Nagy Jenő utcai óvoda, Ajtósi Dürer utcai Óvoda és Cseperedő Bölcsőde, Keleti Városrészi Óvoda Pákolitz István Utcai Tagóvoda, Városközponti Óvoda Köztársaság Téri Tagóvoda, Zöldliget Bölcsőde.

A MÁR MEGVALÓSULT, FOLYAMATBAN LÉVŐ ÉS TERVEZETT FEJLESZTÉSEK ÖSSZÉRTÉKE MEGKÖZELÍTI A 4 MILLIÁRD FORINTOT.

A szépülgető pécsi intézményekről készült cikkünk ide kattintva olvasható.

A Jókai-suli felújítása

Az iskolaépületek sorában fontos helyet foglalt el a Jókai Mór Általános Iskola. A város a felújítás érdekében már 2016 nyarán pályázatot nyújtott be a suli korszerűsítése, mely több mint 330 millió forint értékben valósult meg. A munka 2019 júliusában kezdődött, és idén február 24-én fejeződött be a műszaki átadás-átvétellel.

Így zajlott a munka

Az iskola korszerűsítése magában foglalta a lapostető hő- és vízszigetelését, a külső homlokzati fal hőszigetelését, több mint 370 külső oldali nyílászárót helyeztek el, 157 lapradiátort építettek be, 472 új lámpatest került a helyére, az akadálymentesítésre is gondoltak, valamint tűzjelzőt és napelemeket telepítettek.

A felsoroltakból azonban az energetikai pályázat nem minden költséget engedett elszámolni, így a város önerővel támogatta a munkát.

A teljes beruházás összköltsége több mint 310 millió (nettó 310 339 396) forint, melyhez a pécsi önkormányzat több mint 60 millió forint önerőt biztosított a pályázatból finanszírozott nettó 250 millió forintos energetikai rész mellé.

A pályázatot még az előző városvezetés idején nyerte el a pécsi önkormányzat.

A jelenlegi városvezetés közbenjárásának köszönhetően több hónappal sikerült lerövidíteni a munka időtartamát, így az a tervezett nyári határidő helyett már február végén befejeződhetett – arról, hogy valószínűleg előbb véget ér a munka mi is írtunk még tavaly nyáron.

Az intézmény vezetője, a kivitelező, a megbízott műszaki ellenőr, a Pécsi Tankerület és a Pécsi Városfejlesztési Nonprofit Zrt. többször tartott megbeszélést, így a felmerülő problémákat gyorsan és hatékonyan tudták kezelni.

Ezeken az egyeztetéseken gyorsabb és hatékonyabb megoldások születtek, a vállalkozó pedig a legnagyobb munkálatok során – nyílászárócsere, homlokzati hőszigetelés és vakolás, állványozás, belső gépészeti felújítások – a szokásosnál jóval nagyobb létszámú munkaerőt biztosított, valamint az iskolai szünnapokon és hétvégéken is dolgoztak.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő