A PTE Inno-Capital Kft.-vel együttműködve a Biokom új, jelentős szúnyogtenyésző helyet mért, és számolt fel a Tüskésrét területén.
A bejárások alkalmával mintavételek során a szakemberek megállapították, hogy az itt található víztestekben nagy számú, különböző fejlettségi stádiumban lévő szúnyoglárva él.
A vizsgálatok után döntött úgy a két társaság, hogy a mintegy egyhektáros, nehezen bejárható bozótos, lápos területen biológiai módszerekkel előzi meg a szúnyoglárvák továbbfejlődését és csípőszúnyoggá válását – írta a Biokom sajtóközleményében.
A biológiai módszer lényege, hogy kémiai szerek helyett természetes anyagot, baktériumok által termelt fehérjét tartalmazó granulátumot juttatnak ki, amelyek kizárólag a szúnyoglárvákat károsítják, így a hasznos szervezetek és más rovarok nem szenvednek károsodást.
A területen talált víztest nagysága az ottani árokrendszer hosszából és mélységéből számítva mintegy 4500 m³-re becsülhető. A mintavételkor a merítővödörben 15-18 lárvát számoltak a szakemberek, így a július 29-én a reggeli órákban végrehajtott kezeléssel több millió csípőszúnyog kifejlődését gátolták meg.
A PTE Inno-Capital Kft. és a Biokom együttműködésének célja, hogy minél kevesebb alkalommal legyen szükség a kémiai módszerekkel történő, a legtöbb rovarfajt károsító és/vagy elpusztító beavatkozásra. Helyette a sokkal kisebb ökológiai lábnyommal
alkalmazható biológiai módszerekkel kívánnak védekezni a szúnyogok okozta kellemetlenségek ellen – áll a társaság közleményében.