Már óvodás korában sokat festett Vidákovich Sámuel, aki később a Pécsi Művészeti Gimnázium grafika szakán kötött ki, majd a művészeti kar jött. Immár másodszor övé lett a legjobb munka az egyik neves villányi pincészet, a Vylyan boroscímke-pályázatán.
Művészcsaládból származik. Édesanyja, Réz Anikó elsősorban ékszereket készít, édesapja, Vidákovich Nándor keramikus. A négy testvér közül Samu örökölte csak a művészi tehetséget, de azt annál inkább. A művészeti gimiben Gellér B. István képzőművész és Szentgróti Dávid festőművész tanár szárnyai alatt nevelkedett. A képzőművész éveken át mestere volt Samunak.Véleménye szerint a fiatalnak jó a hozzáállása a feladatokhoz. Kellő akarattal, szorgalommal rendelkezik tehetsége mellett. A kettő -mint tudjuk – nélkülözhetetlen az eredményes alkotáshoz.
A lelkesedés, a kitartás legalább annyira meghatározója Samu személyének, mint eredendő tehetsége. Így jellemezte őt nemrég Szentgróti Dávid szaktanár festőművész. Samu azt mondja, most az egyetemen kezd megérteni sok mindent, amit annak idején – talán fiatal kora miatt – nem mindig tudott magáévá tenni.
Nem kötődik művészeti stílushoz, de ez nem baj.
– Az expresszionisták sem úgy álltak neki dolgozni, hogy fessünk expresszionista képeket. Később sorolták be őket a kritikusok,művészettörténészek. Kiskoromban egyébként a reneszánsz rajzokat szerettem – mondja.
Persze Samu nem él ennyire a múltban. Kifejezetten szereti a modern, nonfiguratív képeket. Az ecsetvonás halmazokat nagyon kedveli. Szinte virtuóz módon bánik eszközével. Ennek ellenére sokat kell még tanulnia – mondja bölcsen.
-Többek között azt is, hogy a túl sok ötletem néha káoszt okozhat. Le kell tisztulniuk a gondolatoknak, egy valamit végig kell csinálni. A fegyelmet is tanulni kell. Erről is szól az egyetem.
Azonban most még nem árt a lelkesedés, a kreatív alkotás, a lendület, sőt ez kifejezetten jót tesz neki.
Ennek köszönheti például a nemrég elért sikerét is. Ugyanis nagyon kellemes lehetőség kínálkozott számára 2011 és 2012-ben. Előbb I., majd tavaly II. lett a Vylyan Bogyólé borcímke pályázaton. Ezt megelőzően pedig, gimnazista korában egy igen megtisztelő feladatra is kapott már felkérést. A Pécsi Balett által 2009-ben bemutatott Giselle produkcióhoz a plakát is Samu fantáziája és ecsetje által született.