A budapesti premier után Cs. Nagy Sándor filmjét az ország több pontján vetíthetik majd.
A kommunista diktatúrák áldozatainak közelgő emléknapja alkalmából február 21-én 18 órakor a budapesti MOM Kulturális Központban vetítik le Cs. Nagy Sándor Láthatatlanok című dokumentumfilmjét. Ez lesz a szovjet túlerővel szembeszálló pécsi gerillaharcosok – azaz a Mecseki Láthatatlanok – történetét feldolgozó film országos premierje is.
A vetítést követően a filmről Cs. Nagy Sándor rendező, Sashegyi Zsófia dramaturg és a film egyik szereplője, Farkas József beszélgetnek majd, a moderátor pedig Kövesdy Zsuzsanna szerkesztő-műsorvezető lesz.
Mint ismert, a tavaly december 11-én Pécsett bemutatott Láthatatlanok három túlélő visszaemlékezésein keresztül, látványos animációs betétekkel mutatja be a szovjet túlerővel szemben folytatott mecseki gerillaharcot, amelyet 1956-ban, a forradalom leverése után vívtak a pécsi és Pécs környéki férfiak, nők, egyetemisták, kiskatonák és bányászok, akik helyismeretüknek köszönhetően érzékeny veszteségeket tudtak okozni az erdei terepen nehezen mozgó harckocsiknak.
A Mecseki Láthatatlanok voltak azok, akik az országban a legtovább tartották magukat a szovjetekkel szemben.
A hegyen történtekről eddig csak töredékes visszaemlékezésekből és egy hadinaplóból értesülhettünk, a Láthatatlanok című dokumentumfilmben azonban három, a világ legkülönbözőbb pontjaira szakadt egykori szabadságharcos mondja el, mit élt át, sőt, egyikőjüktől egy újabb napló is előkerült.
A budapesti premier után a filmet az ország több pontján vetíthetik majd a jövőben, a tervek szerint többek között fesztiválokon is. Pécsett is láthatjuk még a Láthatatlanokat: a cél az, hogy a film többek között eljusson iskolákba és az egyetemre is.
Beszámolónk a film első pécsi vetítéséről:
https://www.pecsma.hu/top/pecsett-vetitettek-le-eloszor-a-mecseki-lathatatlanokrol-szolo-filmet/?highlight=mecseki%20l%C3%A1thatatlanok