3 C
Pécs
szombat, november 16, 2024
Kezdőlap#PécsCsodacsacsival kápráztat el a Nemzeti Cirkusz!

Csodacsacsival kápráztat el a Nemzeti Cirkusz!

Pécsett állomásozik a Magyar Nemzeti Cirkusz, mely fantasztikus produkciókkal ejti ámulatba a nézőket: lovas akrobatákkal, artistákkal, barátságos bohóccal és olyan állatos számokkal, melyekben a közhiedelmekkel ellentétben egészséges és ápolt tevék, elefántok, oroszlánok, lámák, zsiráfok, apró pónilovak szerepelnek – néha együtt egy színpadon. A cirkusz a legújabb kis jövevényét is bemutatta, a nemrég született félig csacsi félig zebra csikót. Mi is megnéztünk egy előadást.

A cirkuszról sokaknak a poros színpadú, rosszul gondozott állatok és az ijesztő bohócok jutnak eszükbe, azonban a Magyar Nemzeti Cirkusz még azoknak a szívét is meglágyítja, akik fenntartásokkal vannak a műfaj iránt. Nagy megkönnyebbüléssel nyugtáztuk, hogy remek körülmények közt, fényes és ápolt bundával, egészségesen lépett színpadra minden állat, és ami még nagyon fontos: látszik, hogy a társulat szereti és dédelgeti ezeket az állatokat, mintha családtagok lennének.

Az est állatsztárjai fellépés előtt

Minden része élvezhető és szórakoztató volt az estnek, sok-sok izgalmas produkciót láthattunk, melyekből kiemelkedett a Richter-csoport lovas akrobata-show-ja különleges és félelmetes trükkökkel, melyekkel a Monte-carlói Cirkuszfesztivál Arany Bohóc díját is elnyerték a cirkuszigazgató ifj. Richter József vezetésével.

A Richter-csoport egyik akrobatikai trükkje

Nagyon kedves előadás volt az is, mikor elefántok egymás farkincáját fogva vonultak be, hozzájuk csatlakozott még egy tevecsoport, egy lámacsapat és néhány ló, így parádéztak együtt; vagy mikor a bohóc pillanatok alatt tanított be egy mókás dalt a közönségnek.

A piramis (forrás: Magyar Nemzeti Cirkusz Facebook)

Volt még jónéhány extrém artistaszám is, melyet a művészek biztosítás nélkül adtak elő, ilyen volt a magas dróton való hétszemélyes piramis, vagy a dupla halálkerekes mutatvány, ezeket látva mindenkinek jól megizzadt a tenyere. A produkciókat élőzene kísérte, egy 8 tagú zenekarral, élükön Lady Masallah-val a csodálatos hangú kenyai énekesnővel.

A Magyar Nemzeti Cirkusz társulata, háttérben a halálkerék

A show egyik legaranyosabb része kétségtelenül az volt, mikor ifj. Richter József bemutatta az új kis szamár-zebrát, Lellét, aki mamájával együtt tett egy-két kört a hatalmas porondon.

Lelle a zebmár, mamájával, Kenyával

Tehát minden cirkuszrajongónak (és kétkedőnek) érdemes ellátogatnia a cirkuszba, szeptember 2-ig Pécsett vannak még.

[su_box title=”A Magyar Nemzeti Cirkuszról” style=”soft” box_color=”#a85092″ radius=”2″]A Richter Cirkuszról szóló első feljegyzések 1821-ből származnak Németországból. Azóta is világhírű lovas akrobata- és egyedülálló elefántos akrobataszámukkal a Richter család a cirkusztörténelem ismert családja. 1995-ben a budapesti Hősök terén tartott premierrel, Richter József igazgató vezetésével létrehozták a Magyar Nemzeti Cirkusz utazó sátorcirkuszát, mely alapítása óta Magyarország legnagyobb és legszínvonalasabb utazó cirkusza, amely minden évben új műsorral járja az ország nagyvárosait. Turnéjuk során Pécsre is ellátogatnak évente. Richter József 2012-ben átadta az igazgatói szerepkört fiának, ifj. Richter Józsefnek, aki a hetedik generációt képviseli az artistacsaládban, és aki egyben a világ legfiatalabb cirkuszigazgatója. [/su_box]

Még néhány kedvcsináló kép:

[su_carousel source=”media: 446008,446021,446020,446074,446007,446075,446076,446080,446081,446082,446013″ link=”image” width=”720″ height=”480″ items=”1″ title=”no” speed=”300″]

Képek: Magyar Nemzeti Cirkusz Facebook-oldala

 

 

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő