15 C
péntek, szeptember 20, 2024
KezdőlapTOPCsodás arany a végére: Gulyás Michelle olimpiai bajnok öttusában!

Csodás arany a végére: Gulyás Michelle olimpiai bajnok öttusában!

A párizsi olimpia zárónapján rendezték a női öttusázók döntőjét, amelyben két magyar is érdekelt volt – Gulyás Michelle pedig fantasztikus teljesítményt nyújva, a lövészettel kombinált futás alatt meg tudta előzni francia riválisát, és olimpiai bajnok lett!

Gulyás Michelle és Guzi Blanka éremeséllyel várta az öttusázók döntőjét. Bár Gulyás a körvívás során mutatott remek formája miatt másodikként indult neki a finálénak, azért a jóval hátrébb rangsorolt Guzira is érdemes volt figyelni, ő ugyanis futásban és lövészetben nagyon erős.

A lovaglást mind a két magyar hibátlanul teljesítette, és bár a bónusz vívásban nem tudtak pontokat szerezni, a szintén jól sikerült úszás után világossá vált, hogy Gulyás mindenképpen éremért, de jó eséllyel az aranyért fog futni és lőni.

Az élről a francia Elodiel Clouvel kezdte a záró-versenyszámot, 13 másodperces előnnyel, de már az első lövészetnél előzni tudott Gulyás, Clouvelnek ugyanis nagyon lassan lett meg az öt zöld lámpája.

Innentől pedig már csak az volt a kérdés, hogy a visszalévő 3 lövészet és 2400 méternyi futás során meg tudja-e tartani előnyét a magyar öttusázó.

A választ már tudjuk: igen! Gulyás fantasztikus versenyzéssel az utolsó 600 méterre már úgy fordulhatott, hogy nyilvánvaló volt, ha csak el nem esik, nem lehet őt befogni. Ilyesmiről persze szó sem volt, így Gulyás Michelle futott át elsőként a célvonalon, ő lett Párizs olimpiai bajnoka! Ha ez nem lenne elég, mindezt ráadásul új világcsúcsot felállítva vitte véghez!

Guzi Blanka is hatalmasat hajrázott a lövészette kombinált futás során, hiszen a 13. helyről indulva végül csak kicsivel lemaradva a dobogóról, negyedik helyen végzett at olimpián!

Mivel az olimpia utolsó napján vízilabda válogatottunk elveszítette a bronzmeccset at USA ellen, és a birkózó Muszukajev Iszmail is negyedik lett, a magyar küldöttség 19 éremmel (6 arany, 7 ezüst, 6 bronz) zárta az ötkarikás játékokat.