Nem csak a közelmúltban bemutatott tarvarjúfiókák az egyetlen tollas apróságok a Pécsi Állatkertben: a közelmúltban három pávacsibe bújt ki a tojásokból.
A bejárat közelében, a nagy marákkal közös kifutóban élő kék pávapár mindkét tagja rutinos szülőnek számít, ugyanis tavaly két kis fiókával gyarapodott a család. A két ifjonc (akikről időközben kiderült, hogy mindketten hímek) felnövekedve már elhagyták a szülői házat.
A kék páva gyakori díszmadár, az elmúlt évszázadok során számos színváltozatát tenyésztették ki. Az állatkertben jelenleg bemutatott „vadas” színű példányok a természetben is megtalálhatóak. A kék páváknál jól ismert tény, hogy a kakasok feltűnő, rikító tollazatával ellentétben a tyúkok egyszerű, barna színezettel rendelkeznek, mely jól elrejti őket a ragadozók elől a költés során.
A pávacsibék 28 napos kelési időt követően bújnak ki a tojásból, ekkor még anyjukra hasonlítanak, a kakasok színes tollazata csak egy éves koruk körül alakul ki. Ekkor jellegzetes dísztollaik (melyek a közhiedelemmel ellentétben nem a farok, hanem a hát meghosszabbodott tollai) még rövidek, minél idősebb egy pávakakas, annál hosszabbak a dísztollai. A költés és a csibék nevelése kizárólag a tyúkok feladata, a kakasok ebben nem segítenek nekik.
A most kikelt kis pávák várhatóan egy éves korukig maradnak az állatkertben, ezt követően (a beltenyésztés elkerülése miatt) tavaly született testvéreikhez hasonlóan valószínűleg el fognak költözni a pécsi parkból.