Évértékelésre kértük a pécsi közgyűlés frakcióvezetőit december elején, most befutott a DK-frakcióvezető, Zag Gábor válasza is, ezzel zárul sorozatunk.
Elsőként Kővári János, az ÖPE-KDNP-frakció vezetőjének válaszait közöltük, majd pedig az LMP közgyűlési képviselőjének, dr. Kóbor Józsefnek az évértékelését hoztuk le. Kedden a Momentum-évértékelését jelentettük meg, majd pedig Ágoston Andrea, a Mindenki Pécsért-Öt Torony frakció vezetőjének válaszait. Fogarasi Gáborral, a Jobbik közgyűlési frakcióvezetőjével folytattuk a sort, aztán az MSZP-s Csaba István következett. A Fidesz továbbra sem hajlandó nyilatkozni lapunknak, ők nem küldtek válaszokat kérdéseinkre.
Kérdéseink a frakcióvezetőkhöz a következők voltak:
– Hogyan értékeli a városvezetés 2020-as teljesítményét? Pozitívumok, negatívumok.
– Megfelelőek voltak-e az év során helyben meghozott járványügyi intézkedések?
– Melyek azok a várospolitikai területek és témák, ahol előrelépést lát, és melyek azok, ahol nem?
– Hogyan értékeli saját frakciója éves teljesítményét? Pozitívumok, negatívumok.
– Mely közgyűlési frakciókkal tud a legjobban együttműködni és melyekkel a legkevésbé a közgyűlési munka és döntéshozatal során?
Zag Gábor válaszai:
„A városvezetés a rendszerváltozás óta regnáló erők közül a legizgalmasabb formáció. Minden szövetkezett szereplő elkötelezett volt és maradt abban, hogy a jövőben európai módon szervezi a munkáját és a közösség életét. Ennek feltétele, hogy sikerüljön a döntéshozatal minden fázisát átláthatóvá és demokratikussá tenni, emellett a forráselosztást pedig – mint anyagi és humán erőforrás tekintetében is – transzparenssé és igazságossá. Nem csak különböző pártok és ideológiák találkoztak a győztes formációban, hanem más-más előéletű, tapasztalatú 18 karakter. Bizakodóak vagyunk, hogy ez a sokszínűség pozitív fejleményeket jelent.
Úgy véljük, a veszélyhelyzet minden szereplőt egy merőben új szituáció elé állított, amit a legelső pillanattól kezdve emberséges és szakmai hozzáállással kezeltünk.
A jövőben megvalósuló fejlesztésekkel kapcsolatban még sok a feltételes mód. A kormányzat kommunikációja pozitív a város támogatását érintően és nem vitatjuk a megérkezett forrásokat, ám a jelentős elvonások kompenzálása esetében nem látunk objektív szempontrendszert, aminek megvannak a veszélyei.
A Demokratikus Koalíció tagjai számos területen
Hiszünk abban, hogy a párbeszéd és viták csak előre viszik az együttműködésünket és növelik a munkánk hatékonyságát, nem beszélve arról, hogy ezek nyomán születhetnek leginkább olyan döntések, amik megjelenítik a választói akaratot is. Mi abban vagyunk partnerek szövetségeseinkkel, hogy látható és átlátható legyen a városvezetés munkája, ami sokszor a szakmai érvek ütköztetését jelentik. A szövetségeseink egyenrangú partnereink.”