4 C
Pécs
hétfő, november 18, 2024
KezdőlapPécs AktuálDr. Sándor Zoltán: Amink van, azzal felelősen kell gazdálkodnunk

Dr. Sándor Zoltán: Amink van, azzal felelősen kell gazdálkodnunk

A június 9-ei önkormányzati választáson Pécsett hat polgármester-jelöltre lehet szavazni. Péterffy Attila polgármesternek öt kihívója van: dr. Csizmadia Péter (Fidesz-KDNP-ÖPE), dr. Sándor Zoltán (Mi Hazánk), Szentgyörgyváry Péter (független), Bognár Szilvia (Tiszta Kezek), Lajos Milán (független). Az öt kihívónak ugyanazokat a kérdéseket küldte el lapunk. Ketten küldtek válaszokat: dr. Sándor Zoltán és Lajos Milán. Az alábbiakban a Mi Hazánk jelöltjének válaszai olvashatók.

– Hogyan értékeli a 2019-2024-es pécsi önkormányzati ciklust? Fejlődött-e Pécs ebben az öt évben? Ha igen, mely területeken, ha nem, miért nem?

– Kétségtelenül a jelenlegi városvezetés érdeme, hogy megmaradt Pécs működőképessége és az adósságokat a ciklus végére sikerült visszafizetni. Pozitívként értékelem a Misinatetőn megvalósult beruházást és a reptérről való járatindítást is. Mi támogatjuk a turisztikai fejlesztéseket. Ugyanakkor több terület is van, amiben szinte mindenki visszafejlődést tapasztal nap mint nap. Ilyen az utak állapota, a város tisztasága és a közbiztonság. A kampányszerű útfelújítások vége az lett, hogy a feltúrt szakaszok a közlekedést korlátozták, például egy Kertváros és Belváros között közlekedő autóvezető menetideje jelentősen növekedett.

Melyek azok a várospolitikai és / vagy városüzemeltetési területek, ahol változásra van szükség? Ismertesse konkrét elképzeléseit e változásokat illetően!

– Megoldásra vár a tömegközlekedés problémája. A Mi Hazánk szerint olyan buszmenetrend kell, amit a gyakorlatban is betartanak, illetve járatsűrítést igényel több városrész. Természetesen a Tüke Busz szolgáltatásának fejlesztése együtt kell hogy járjon a sofőrök bérének emelésével. A közbiztonság érdekében szorosabb együttműködés szükséges a rendőrséggel és a polgárőr egyesületekkel, valamint ha a költségvetés engedi, más városok mintájára városőrség / városrendészet létrehozása is megoldás lehet. A közpénz nyomonkövetésére pedig létrehozhatna egy weboldalt az önkormányzat az átláthatóság jegyében. Így nem utólag kéne magyarázni a bizonyítványt egy-egy korrupciógyanús projekt kapcsán. A helyi ellenzék ellenőrző funkcióját fontosnak tartjuk, ezért különböző felügyelő bizottságok munkájában is részt szeretnénk venni.

Kiteljesedett vagy leépült az önkormányzatiság 2010 óta Magyarországon? MIre számít, mekkora mozgástere lehet önkormányzati vezetőként?

– Egyértelműen leépült. Ezt csak fokozta, hogy a korábbi fideszes városvezetés alatt Pécs gyámság alá került a felhalmozott milliárdos adósság okán. 2020-ban pedig az azóta folyamatosan fennálló veszélyhelyzetre hivatkozva vonta meg a kormány az önkormányzatoktól a gépjárműadót. Úgy vélem, hogy a következő ciklusban sem születik döntés óriási összegek sorsáról a városházán, viszont amink van, azzal felelősen kell gazdálkodnunk. Ezért fognak dolgozni a Mi Hazánk képviselői a közgyűlésben.

Milyennek látja az esélyeit a június 9-ei választáson?

– Jómagam kompenzációs listás mandátumra számítok. Ha polgármesterként nem is, képviselőként szeretném segíteni a közgyűlés munkáját. Biztos vagyok benne, hogy pártom sikeresen fog szerepelni a választáson. Erre garancia a sokszínű csapat, akik az egyes választókerületekben rajthoz állnak és akik párttagként a mozgalmi munkában részt vesznek. Vannak köztünk vállalkozók, tanárok, de van buszvezető, hegesztő, autószerelő, közgazdász, jogász vagy épp egyetemi hallgató. Kérem a pécsi polgárokat, hogy a körzetükben is szavazzanak a Mi Hazánk Mozgalom jelöltjére!

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő