A kerékpáros turizmus fejlesztése került sorra a két éve futó Ős-Dráva programban. Az Ormánság hosszú távú fejlődősét szolgáló komplex projekt keretében a térség gazdasága, társadalma és természeti szférája is fejlődő pályára állhat.
A két éve indult Ős-Dráva Program a terület- és vidékfejlesztés első hazai mintaprogramja, mely egyszerre irányul a természeti, társadalmi és gazdasági szférát érintő területfejlesztésre. Célja, hogy hazánk egyik leghátrányosabb térségét, az Ormánságot fejlődő pályára állítsa a felszíni vízrendszer átalakításával, a táj adottságainak megfelelő gazdaságfejlesztéssel, a pénzügyi források szervezésével, valamint a turizmus fejlesztésével.
Ez utóbbi kapcsán 2013. december 27-én vette kezdetét a térség kerékpárút hálózatának fejlesztése a DDOP-2.1.1/E-13-2013-0001 azonosítószámú „Kerékpáros turizmus fejlesztése Dél-Baranyában az Ős-Dráva Program” keretében, ahol a Magyar Állam és az Európai Unió által nyújtott támogatás összesen 400.000.000 Forint. A térség településeit és ezzel valamennyi turisztikai látványosságát összekötő, kerékpárút hálózat kiépítése mellett az ehhez kapcsolódó turisztikai szolgáltatások kialakítására is sor kerül, így 4 darab e-bike kölcsönzőpont létesítésére is. A kerékpárút Harkány irányából indul és Drávaszabolcs határa előtt ér véget, hossza mintegy 111,1 km. A projekt 2014. december 31-ig tart.
Az Ormánság turisztikai vonzerejét növelve sor kerül egy Ökoturisztikai Látogatóközpont létesítésére, valamint az ormánsági fakazettás református templomok felújítására is. A komplex Ős-Dráva Program során a tervek szerint 2018-ig 170 milliárd forint érkezik a térségbe.