1 C
Pécs
hétfő, november 25, 2024
KezdőlapPécs AktuálEgyetem: ki megy és ki marad?

Egyetem: ki megy és ki marad?

Megerősítette a pécsi egyetem a csoportos létszámleépítésről szóló információkat. Azt azonban, hogy mely munkakörben dolgozókat és hány embert érint majd mindez, egyelőre kérdéses.

Arról, hogy ki megy és ki marad egyelőre csak találgatások vannak a pécsi egyetemen. Ez többek között függ attól is, hogy hány nyugdíjas korú dolgozó maradhat az intézményben. Pécsett közvetlenül csaknem 300 egyetemi dolgozót, közvetve azonban az egész universitast érintik a nyugdíjas korúakra vonatkozó jogszabályváltozások.

A nem oktató vagy kutató munkakörben tevékenykedőknek ugyanis kérelmezniük kell, ha tovább szeretnének dolgozni. Az ő esetükben a munkáltató támogatására és a kormány jóváhagyására is szükség van. Ők 91-en vannak, közülük ötvenen szeretnének tovább dolgozni, többségük kérelmét már el is fogadta az egyetem, de a kormány részéről még nem érkezett hivatalos értesítés.

– Az egyetemi átszervezésekről és esetleges létszámleépítésekről csak a későbbiekben lehet majd bármit is mondani – tudtuk meg Krutki Józsefnétől, a Pécsi Tudományegyetem gazdasági főigazgatójától.

Abban azonban egyetértenek az illetékesek, hogy az intézményben strukturális átalakításra van szükség, ezért a szenátus elé terjesztik a csoportos létszámleépítésről szóló tervezetet. Megtudtuk, hogy folyamatosak a belső és kormányszintű egyeztetések, de az ügyben egyelőre senki nem akart nyilatkozni az egyetemtől.

Egyelőre nem ilyen jó a hangulat.

– Az egyes szervezeti egységek a költségvetés elfogadása után tekintik át bevételeik növelésének és költségeik csökkentésének lehetőségeit. Mindezt a munkaköri feladatok ésszerű átszervezésével, és a humán erőforrások optimálisabb kihasználásával szeretnék megvalósítani. Ebben a PTE  szakszervezeteinek képviselői is egyetértenek – tudtuk meg Horváth Csabától, a PTE FDSZ elnökétől és Illés Józseftől, a PTE Integrált Egészségügyi Szakszervezetének elnökétől.

[frame]

Csoportos létszámleépítésnek az minősül, ha több dolgozó munkaviszonya szűnik meg harmincnapos időszakon belül, a működéssel összefüggő ok miatt. Háromszáz vagy annál több munkavállaló foglalkoztatása esetén legalább harminc fő elbocsátása számít csoportosnak.

[/frame]

Bachmann Bálint, a PTE Pollack Mihály Műszaki Karának dékánja szerint harminc nyugdíjas korú oktató-kutató és két-három fő egyéb munkakörű kolléga dolgozik náluk.

– Mindnyájukra szükségünk van ahhoz, hogy karunkon zavartalanul folytatódjon a munka – hangsúlyozta a dékán.

Az átszervezésekről akkor lehet tisztább képet kapni, ha a karok elkészítik a szakok portfólióit – tudtuk meg Krutki Józsefnétől, az egyetem gazdasági főigazgatójától.

 

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő