Tíz művész ötven alkotása vendégeskedik a Pécsi Tudományegyetemen november 30-ig. A Művészetbarátok Egyesületének jóvoltából bepillanthatunk az afrikai ország képzőművészetébe az „ASSALA Egyesület a Hagyományos és a Modern Művészetek Ápolásáért” tagjainak művein keresztül.
Képgalériáért klikk a fotóra!
Az Egyiptomi Arab Köztársaság Nagykövetsége, a Pécsi Tudományegyetem Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Kara és a Művészetbarátok Egyesülete együttműködésében érkeztek meg a képek Pécsre.
Mohamed Madi, az Egyiptomi Arab Köztársaság magyarországi Rendkívüli Nagykövetének első titkára a kiállítás hétfői megnyitóján elmondta: a pécsi tárlat azon eseménysor része, amelynek keretében a két ország alkotói kölcsönösen mutatkoznak be a másikuk szülőhazájában. Hozzátette: terveik között szerepel egy egyiptomi hét megrendezése Magyarország 2011-ben esedékes uniós elnöksége alatt.
Páva Zsolt polgármester szerint sokan azt gondolhatják: Pécsnek és Egyiptomnak nincs semmilyen kapcsolódási pontja, de elég a pécsi Vörös Győző régészt említeni, aki sikeres expedíciót vezetett az afrikai országban, s tudományos körökben komoly visszhangot váltott ki munkája. Kevesen tudják, hogy életének utolsó éveit Pécsett töltötte Bálint Gyula is, aki az egyiptomi király udvari festője volt, s őt a baranyai megyeszékhelyen helyezték örök nyugalomra.
A városvezető szerint a kultúra képes távoli országokat összekötni, emberek, népek között hidat verni, s az Európa Kulturális Fővárosa program épp e híd-szerepet erősíti.
A kiállítás november 30-ig tekinthető meg munkanapokon 8-18 óra között a felnőttképzési karon, a Szántó Kovács János utcában.