A Pécsi Tudományegyetem és a WHO (Egészségügyi Világszervezet) között létrejövő egyedülálló szerződés fókuszában a migráció népegészségügyi vonatkozásai állnak – jelentették be hétfőn.
Az Európai Unióba bevándorlók száma egyre nő, az EU 27 tagállamában becsült számuk a teljes lakosság 8%-át közelíti, és számuk évente egy millióval nő. Az Európai Unió számára a kedvezőtlen demográfiai folyamatok miatt a bevándorló munkaerő alapvető gazdasági szükséggé vált, ugyanakkor sikeres integrációjuk komoly kihívást is jelent. A probléma multidiszciplináris, egészségügyi, közegészségügyi kérdések mellett komoly gazdasági és emberjogi oldala is van. Ebben a folyamatban az egészségügy kulcsszerepet játszik, szolgálva egyben a társadalom egésze gazdasági érdekeit is.
A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Európában az elsők között kezdett el ennek a kérdésnek mind az oktatásban, mind a kutatásban kiemelt helyet adni. Ezt ismeri el a mostani együttműködési megállapodással a WHO Európai Irodája – közölte a PTE.