Megszüntették az eljárást a Pécsi Közlekedési Zrt. volt vezérigazgatója, Keczer László ellen, akit korábban különösen nagy értékben elkövetett hűtlen kezelés bűntettével vádoltak.
Az első fokon eljáró bíróság szerint 2,4 milliárd forintos kár érte a Pécsi Közlekedési Zrt.-t amiatt, hogy az előző városvezetés idején eladták, majd visszabérelték a város buszait. A Pécsi Törvényszék ezért első fokon hét év börtönbüntetéssel sújtotta még tavasszal Keczer Lászlót, a közlekedési cég volt vezérigazgatóját, különösen nagy értékben elkövetett hűtlen kezelés bűntette miatt.
A másodfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla szerint azonban a Pécsi Törvényszék által megfogalmazott tényállás hiányos volt, nem kellően felderített. Ezért új eljárásra kötelezte a törvényszéket. Erre viszont úgy tűnik, még nem került sor.
Hajdu István, a Pécsi Törvényszék szóvivője szerint nem a bíróság mentette fel Keczert, ezért az ügyészséghez irányított bennünket. Kerestük a Baranya Megyei Főügyészséget, ám péntek kora délután már nem tudtunk senkit utolérni.
Elértük viszont Keczer Lászlót, aki csak annyit mondott, egy végzést valóban kapott, amiben az áll, hogy bűncselekmény hiányában felmentették, de részletekről még nem tud, mivel ezt is felesége olvasta be neki telefonon. Keczer egyébként korábban is ártatlannak tartotta magát, szerinte ő csak bűnbak.
Szalay Ferenc, a várost képviselő ügyvéd szerint egy másik polgári perben a bíróság már kimondta, hogy a Keczer idején megkötött, a buszok eladására, visszabérlésére vonatkozó szerződés semmis, aminek következtében 1,2 milliárdos adótartozása keletkezett a társaságnak. Szerinte tehát ekkora kár biztosan érte a céget.
Az ügyészség döntése azért is meglepő, mert egyébként a másodfokú tárgyaláson is kitartottak amellett, hogy hosszas és alapos vizsgálatok után jogos döntés született korábban. Azaz, alig néhány hete még a börtönbüntetés helybenhagyását kérték a bíróságtól az ügyészek.
FRISSÍTVE (19:44)
Hajdu István, a Pécsi Törvényszék szóvivője péntek este pontosította a történteket. Közölte: az eljárást a Pécsi Törvényszék szüntette meg, mert hiányos volt a vádirat. A Pécsi Ítélőtábla másodfokú ítéletében ugyanis arra szólította fel a bíróságot, hogy vádirat hiányosságait pótoltassa az ügyészséggel, ez viszont csak részben történt meg. A Törvényszék ezért nem jogerős végzésben döntött a megszüntetésről.