Pécsett született 1941-ben, pécsi polgárként élte le életét. A város közművelődésének meghatározó alakja, legendás intézményvezetője. Alapításától több mint 40 évig a nyolc intézményt egyesítő Pécsi Ifjúsági Központ igazgatója volt. Vezetésével a pécsi ifjúsági kultúra az Ifjúsági Ház és Ifjúsági Park országos és nemzetközi hírnevet szerzett. Kiemelkedő tevékenységét számos szakmai és állami kitüntetéssel ismerték el, így többek között 1996-ban elnyerte Pécs Város Közművelődési Diját, 2005-ben a Pro Communitate Díjat, 2007-ben Pécs Város Pecsétjét. 2005-ben munkásságát a Magyar Köztársaság Érdemkeresztje Bronz fokozatával, majd 2021-ben a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki.
Számos kiscsoportos művelődési közösséget, klubot, szakkört, művészeti műhelyt, ismeretterjesztő közművelődési formációkat hozott létre és működtetett az intézményben, amelyek közül több országos, illetve nemzetközi hírnévre tett szert, növelve a város, a megye és a régió kultúrájának jó hírét. Így például az IH-Tanac Táncegyüttes, IH-Kamarakórus, amely már a megalakulása utáni évben – 1976-ban – a kategóriájában Ki Mit Tud-ot nyert. A vizuális kultúra új útjait kereső IH-Diaporáma Szakkör mozgalmat indított a fiatalok körében, a Pécsi Diaporáma Fesztiválok éveken keresztül országos hírnevet hoztak a városnak és a régónak. Az IH-ban alakult Yxilon Animációs és Rajzfilm Stúdió nemzetközi hírnevet szerzett, kiváló nemzetközi szakembereket nevelt a magyar filmgyártásnak és a világnak. Bázisára épült a magyar filmgyártásnak bedolgozó Pécsi Rajfilm Stúdió, évekig egyedülállóként az országban.
Összefogta és segítette a pályájukon való elindulásban a fiatal pécsi alkotó nemzedéket, a fotósokat, keramikusokat, a fafaragókat, szobrászokat, grafikusokat és más képzőművészeket. A Lantos Ferenc irányításával az intézményben létrejött Képzőművészeti Szabadiskola számtalan fiatal pécsi diákot segített a művészi pályáján való elindulásban. Az IH-Galéria segítette a pécsi egyetemen és más intézményekben kibontakozott fiatal pécsi tehetségek bemutatkozását. Neves pécsi költők, a „Fél korsó hiány” nemzedéke – mint például Parti Nagy Lajos, Csordás Gábor, Pálinkás György és Meliorisz Béla – robbantak be az irodalmi közéletbe az IH-ban általa létrehozott Fiatal Írók, Alkotók Köréből Bertók László mentorálasával.
A középiskolásoknak személyiség- és készségfejlesztő lehetőséget biztosító IH Központi Amatőrszínpada (a KASZ) segítette a pécsi iskolákban a diákszínjátszás meghonosítását, fejlesztő-alkotó műhelymunka keretében több pécsi középiskolában létrehozva és menedzselve diákszínjátszó bázisokat. A mecsekalji város a diákszínjátszás országos középpontja lett, Pécsre hozta a diákokat az IH által szervezett Pécsi Országos Diákszínjátszó Fesztiválokra. Gondoskodott a legkisebbek utánpótlás neveléséről is. Az intézmény Sziporka Gyermekszínháza N.Szabó Sándor és Unger Pálma színművészek vezetésével sok pécsi és városkörnyéki gyereknek nyújtott maradandó élményt és fejlesztette a fiatal tehetségeket.
Pécs városa évtizedekig a rockzene országos fővárosa volt az IH-ban és a hozzá tartozó Ifjúsági Parkban rendezett koncertekkel. Nem volt olyan jelentős könnyűzenei előadó, vagy együttes, amely ne mutatkozott volna be itt, vagy nem innen indult volna pályája.
A Pécsi Napok Fesztivál egyik alapítója és szervezőjeként felejthetetlen zenei programoknak örülhetett a város közönsége az IH előtt felállított Fesztiválsátorban.
Több pécsi civil szervezet alapító tagja, vezetője, a népművelők egyesületének húsz éven keresztül elnöke, majd tiszteletbeli elnöke, a Pécsi Közművelődési Kerekasztal elnöke, közművelődési szakértő.
Több évtizedes országos hírű tevékenységével kiemelkedően sokat tett Pécs városáért, segítette a város kulturális arculatának alakítását, magasra emelte a város kultúrájának országos és nemzetközi jó hírét.
(A nekrológot a Pécsi Kulturális Központ állította össze.)