A lakossági fogyasztók a rögzített rezsiárak miatt még alig éreznek valamit az elszabadult energiaárakból, a piaci szereplők mellett viszont az önkormányzatokat is nehéz helyzetbe hozta a jelentős drágulás – írja a Telex.
A lap más önkormányzatok (Debrecen, Szeged, Győr, stb.) mellett a pécsit is megkérdezte, hogyan érinti a város intézményeit és cégeit a rezsiárak elszabadulása.
A pécsi városháza tájékoztatása szerint a helyi közösségi közlekedés, a víz- és csatornaszolgáltatás, a távhőszolgáltatás és a közvilágítás tekintetében a várható költségemelkedés a 600 millió forintot is meghaladhatja. 2021-ben összességében 700 millió forint volt a villamos energia és gáz költsége, 2022-ben ez az összeg az 1,3 milliárdot is meghaladhatja – írja a Telex.
A lap hozzáteszi: az önkormányzatot annak ellenére hozza nehéz helyzetbe az energiaárak növekedése, hogy az önkormányzati cégek fűtéséhez szükséges távhőt a részben városi tulajdonú Petáv Kft. szolgáltatja, az ehhez szükséges hőenergiát pedig a Pécsi Hőerőmű két biomassza-tüzelésű blokkja biztosítja.