15 C
vasárnap, október 6, 2024
KezdőlapPécs AktuálÉlvonalbeli hangulatú meccsen ikszelt a PMFC az NB III. éllovasával

Élvonalbeli hangulatú meccsen ikszelt a PMFC az NB III. éllovasával

Bár a Pécs korán vezetést szerzett, a Kaposvár hamar egyenlíteni tudott, több gól pedig nem esett az harmadosztály rangadóján.

Komoly rangadó várt a PMFC-re, hiszen az NB III. Dél-Nyugati csoportjának listavezetője, a Kaposvár érkezett vasárnap délután a Stadion utcába. A pécsiek elmúlt hetekben mutatott játéka alapján joggal tartottak tőle többen is, hogy bajban lehet a Munkás, még hazai pályán is.

Szerencsére aztán az első félidő megmutatta, hogy nem nagyon van mitől tartania Aczél Zoltán együttesének, sokkal veszélyesebbek voltak ugyanis Daruék. Alig kellett tíz perc, és meg is szerezte a vezetést a hazai gárda, Rabatin szépségdíjas bombája után a kaposvári kapus már csak a hálóból szedhette ki a labdát.

Akadt még többkisebb lehetősége is a Pécsnek, azonban mégis a Kaposvár tudott egyenlíteni a semmiből. Egy kapuskirúgás utáni kontra végén emelte át Helesfayt Mazzonetto Nicolo. Innentől már kiegyenlítettebbé vált a játék, és nem igazán érződött, hogy az éllovas vendégeskedik a Mecsek lábánál.

A második félidőre így 1-1-gyel fordultak rá a csapatok – és bár a játék színvonala nem lógott ki felfelé az NB III.-ból, a hangulat bőven élvonalbeli volt. Mind a két B közép alaposan kitett magáért.

Volt is idő a pirotechnikai bemutatókat csodálni és a verbális párbajt hallgatni, a meccs ugyanis közben leült. Helyzet alig-alig akadt, amikor mégis, akkor a hazai szurkolók tördelhették a kezüket, Rabatin ugyanis saját kapuja előtt volt kénytelen a gólvonalról menteni.

Aztán ahogyan közeledtünk a találkozó hajrájához, úgy próbálta meg átvenni az irányítást a PMFC, igyekezett fokozni a nyomást Aczél Zoltán együttese. Ez azonban nem hozott eredményt, egy-egy veszélyes pontrúgás mellett komoly helyzetig nem sikerült eljutni. Maradt tehát az 1-1, ami az előjelek fényében egyáltalán nem rossz eredmény pécsi szempontból – a két csapat közti különbség a tabellán viszont így nem csökkent.

PMFC–Kaposvári Rákóczi 1-1 (1-1)
Labdarúgó-NB III. Dél-Nyugati csoport, 10. forduló. Pécs, 1500 néző.
PMFC: Helesfay – Sági, Ikonomou, Preklet, Füredi – Ócsai (Morvai, 68.), Rabatin, Fejős (Németh,79.), Hegedűs – Tóth Z. (Vas, 27.), Daru. Vezetőedző: Aczél Zoltán.
Kaposvár: Mikler – Balogh, Szederkényi, Hadaró – Görög, Horváth, Mazzonetto A., Mazzonetto N. (Zoltán R., 69.), Pusztai – Balla(Pressing, 58.), Babinszky. Vezetőedző: Székely Tibor.

Gólok: Rabatin (10.), ill. Mazzonetto N. (18.).

Fotó: PMFC / Kurdi József