Lekerült az elmúlt fél évben kötelező, európai jogrendet sértő civiltörvényre hivatkozó nyilatkozat a Tempus Közalapítvány által üzemeltetett Erasmus+ Ifjúság honlapról az Emberség Erejével Alapítvány kiállásának is köszönhetően – olvasható az EEA Facebook-oldalán.
Mint ismert, az alapítvány azért fordult tavaly ősszel az Európai Bizottsághoz, mert az Európai Unió Bírósága által jogsértőnek minősített ügynöktörvényre hivatkozva vonta meg a Tempus Közalapítvány Erasmus+ pályázatuk finanszírozását, melyet egyébként a pontszámaik alapján támogattak is volna.
Az alapítvány nem nyilatkozott arról, hogy külföldről támogatott szervezetnek minősül-e.
Jelezték a Tempus Közalapítványnak (az Európai Bíróság döntésére hivatkozva), hogy jogellenesnek tartják a nyilatkozat megkövetelését, és megtagadták annak aláírását, a TKA emiatt viszont megvonta a nyertes pályázat finanszírozását.
Korábban itt írtunk az ügyről:
https://www.pecsma.hu/top/72-ezer-euros-tamogatastol-esett-el-a-pecsi-alapitvany-mert-nem-akartak-igazolni-hogy-kulfoldrol-tamogatjak-e-oket/?highlight=jogs%C3%A9rt%C5%91
Az Emberség Erejével Alapítvány az Európai Bizottságnak írt levelében felhívta a figyelmet, „az Erasmus+ hazai pályázatkezelője az Európai Unió Bírósága által jogsértőnek minősített, megbélyegző civiltörvényt példátlan módon a gyakorlatban is alkalmazva hátrányosan megkülönböztet magyar civil szervezeteket” – olvasható az alapítvány korábbi cikkében.
A bizottság pedig vizsgálatot kezdett, majd február közepén „kötelezettszegési eljárást indított a magyar állam ellen amiatt, hogy a kormányzat nem tett semmit a civiltörvény előírt módosítása kapcsán”.
Az alapítvány kiállásának köszönhetően végül lekerült a pályázatok benyújtandó mellékletei közül a nyilatkozat az Erasmus+ Ifjúság honlapról. Levélben megerősítésért fordultak a Tempus Közalapítványhoz, ami vissza is igazolta, hogy felhagytak a jogsértő gyakorlattal.
https://www.facebook.com/EmbersegErejevel/posts/10158682785796077
További részletek itt olvashatók.