Hirdetés

Az összes kriptovaluta közül a Bitcoin a legismertebb. Nem csak azért, mert ez volt az első, hanem azért is, mert az értéke folyamatosan nőtt, és ma már egyetlen érme többet ér, mint a legtöbb ember élete során összegyűjtött megtakarításai. Ennek ellenére még mindig vannak lehetőségek Bitcoinba fektetni, de vajon megéri-e?

A 2009-es bevezetése óta a befektetők világszerte kipróbálták a Bitcoin kereskedést. Míg egyesek vagyonokat szereztek a legendás kriptovalutából, sokan féltek beszállni, gondolván, hogy a valuta már elérte csúcsértékét. Ma egy Bitcoin több mint 63 000 USD-ba kerül.

A Bitcoin fejlődése – az értéktelentől a felbecsülhetetlenig

Amikor bevezették, a Bitcoinnak nem volt pénzbeli értéke, az első rögzített ár mindössze 0,003 USD volt. 2010 májusában vált a Bitcoin mainstreammé, amikor egy Laszlo Hanyecz nevű programozó híresen 10 000 Bitcoint fizetett két pizzáért, egy olyan tranzakcióért, amely ma több százmillió dollárt érne.

2013-ban a Bitcoin értéke megegyezett az amerikai dolláréval, de mindössze négy évvel később 20 000 USD-ra ugrott, mielőtt éles csökkenést mutatott volna. Ezek ellenére a Bitcoin értéke és elfogadottsága folyamatosan nőtt. A legjelentősebb növekedés 2020 végén és 2021 elején következett be, amikor rekordmagas, több mint 60 000 USD értéket ért el.

Nem kell Bitcoint vásárolni ahhoz, hogy kereskedhessünk vele

Vannak más lehetőségek is azok számára, akik nem akarják életmegtakarításukat a Bitcoin piacára fordítani. A legegyszerűbb a kereskedés, amely lehetővé teszi a kereskedők számára, hogy Bitcoint vegyenek és adjanak el, rövid távú ármozgások kihasználása érdekében. Ez lehet napi kereskedés, ahol a pozíciókat ugyanazon a napon nyitják és zárják, vagy swing kereskedés, ahol a pozíciókat napokig vagy hetekig tartják, hogy kihasználják a várható ármozgásokat.

A CFD kereskedéssel (különbözeten alapuló szerződés) lehetséges profitot termelni, függetlenül attól, hogy az érték növekszik vagy csökken. Minden attól függ, hogy a kereskedő vásárolni vagy eladni választ-e, és hogy az érték nő vagy csökken.

Hadd magyarázzuk el. A CFD-k népszerű módszerek különféle pénzügyi eszközök, köztük a kriptovaluták, például a Bitcoin ármozgásaira való spekulációra anélkül, hogy ténylegesen birtokolnánk az alapul szolgáló eszközt. A CFD kereskedésben a brókerrel szerződést kötünk a Bitcoin értékének különbözetének cseréjére a pozíció nyitásának és zárásának időpontja között.

Ha arra spekulálunk, hogy az ár növekedni fog, és az ár valóban nő a pozíció nyitása és zárása közötti időszakban, akkor profitot termelünk a növekményes érték különbözetéből. Ugyanígy, ha eladás mellett döntünk és az érték csökken, akkor a csökkent értékkel egyenlő profitot szerzünk.

Érdemes még mindig Bitcoinba fektetni?

A Bitcoinba történő befektetés továbbra is vitatott téma. A jelentős hozamok története meggyőző, de az árfolyam ingadozása elrettentő lehet. A döntést, hogy érdemes-e Bitcoinba fektetni, a kockázattűrés, a befektetési célok és a kriptovaluták jövőjébe vetett hitünk kell, hogy irányítsa. Akár közvetlen vásárlás, kereskedés vagy olyan pénzügyi eszközök révén, mint az ETF-ek, a Bitcoin számos befektetési lehetőséget kínál, amelyek továbbra is vonzzák mind a tapasztalt, mind az újonc befektetőket. A CFD egy hozzáférhetőbb, kevésbé költséges lehetőség, amely lehetővé teszi a pénzkeresést az érték növekedésén vagy csökkenésén.

(x)

Hirdetés