Van fűtés, de csak akkor, ha annak van is értelme. A PÉTÁV Kft. berendezéseivel folyamatosan figyeli a kinti és a lakásokon belüli hőmérsékletet, és a szerint működtetik a fűtést. Nem romlott el otthon semmi, ha nappal hűvösebbnek érezzük a radiátort.
A fűtésindulási időszakokban rendszerint változékony időjárás a jellemző, napközben még erős felmelegedések lehetnek, éjszaka és hajnalban viszont jelentős lehűlések.
A fűtővíz hőmérséklete, ami a radiátor hőmérsékletét is meghatározza, igazodik az időjáráshoz. Ha a belső, megkívánt hőmérséklet alig haladja meg az épületen kívülit, akkor a radiátorok tapintásra hidegnek is tűnhetnek, annak ellenére, hogy a fűtés egyébként megfelelően működik – emiatt panaszkodtak a hőszolgáltatónál.
– A távhőellátó rendszer szabályozástechnikája követi az időjárás változásait, ha napközben nem indokolt a fűtés, a fűtési berendezések automatikusan leállnak, ilyenkor a fűtőtestek sem melegek, indokolt esetben automatikusan újraindulnak – mondta Rozsos Rózsa, a PÉTÁV Kft. pr-menedzsere.
Szintén kérdésként merült fel olvasóink részéről az is, hogy milyen időközönként és hogyan érdemes fizetni azt az összeget, ami a részszámlák és a tényleges felhasználásól eredő különbözet.
Rozsos Rózsa elmondta, kétféle lehetőség van, vagy az egyenletes díjfizetést választják a fogyasztók, amikor minden hónapban ugyanakkora összeget fizetnek, vagy a fűtési időszakhoz valamennyire igazodó fizetési módot, ebben az esetben októbertől áprilisig fizetik meg a fűtési díjat egyenlő részletekben. Majd pedig májustól szeptemberig pedig csak az alapdíjat számlázzuk.
– A tényleges hőfelhasználás szerinti elszámolás a fűtési idényt követően történik. A lakóközösségek választhatják azt az elszámolási módot is, amelyben minden hónapban a ténylegesen igénybe vett hőmennyiség ellenértékét fizetik meg – tette hozzá a menedzser. – Ez azonban azt eredményezheti, hogy a fűtési időszakon belül a külső hőmérséklet változása miatt jelentősen eltérnek a havonta fizetendő összegek.