Új sorozatot indítunk, amelynek során bemutatjuk, hogy a belvárosban lévő kereskedelmi egységek miért döntöttek úgy, hogy a történelmi városrészben nyitnak üzletet. Célunk, hogy rávilágítsunk a pécsi belváros már meglévő értékeire, valamint a benne rejlő lehetőségekre. Sorozatunk következő részében Mertlik Lászlóval, a Blöff és a Blöff Bisztró tulajdonosával beszélgettünk.
Egy évtizede üde színfoltja a pécsi belváros kereskedelmi életének a Színház téren található Blöff. Mertlik László tulajdonos szerint ugyan már a teátrum melletti kis egységben is igazából egy bisztró-jellegű helyiséget szerettek volna kialakítani, de üzleti okok miatt inkább kávézót nyitottak – a kiváló étkeket áruló étterem megnyitására tavalyig kellett várni.
– Tíz éve még nem sok ilyen jellegű vendéglátóegység a belvárosban, manapság azonban már bővelkedik kávézókban. Mi már kialakítottuk saját stílusunkat, ami nem romkocsma-, hanem egy rusztikus jellegű hely, ahol szeretnénk, ha a vendégek úgy éreznék magukat, mintha otthon lennének – mondja.
A Blöff Bisztró ugyanakkor egy évvel ezelőtt nyílt meg a Jókai téren, népszerűsége azóta is töretlen.
– Régóta kerestünk egy olyan helyet a belvárosban, ami közel van a már meglévő egységünkhöz, s ahol tengeri halakat, mediterrán ételeket tudunk kínálni. Gyakran járunk Horvátországba, ahonnan friss halakat és árukat hozunk. Gyakran veszünk részt kitelepülőként különböző rendezvényeken, tapasztaljuk, hogy az emberek szeretik ez effajta ételeket, sok törzsvendég jár hozzánk.
A szakember szerint sokat jelentenek az internet adta lehetőségek is, hiszen például a TripAdvisor nevű utazási portál gasztronómiai oldalán előkelő helyet foglalnak el – csak dicséretet kapnak az megforduló vendégektől.
– Sokan jönnek Budapestről is, ők célirányosan keresnek fel bennünket. Úgy tűnik, hogy egy kicsit ki is nőttük magunkat, hiszen télen elég szűkös már a hely. De szerencsére haladunk előre, a lényeg, hogy nem szabad elkényelmesedni – fogalmazott Mertlik László, aki hozzátette, hogy a Jókai téren most zajló felújítás is sokat segíthet, hiszen jóval a jobb minőségű burkolat hosszú távú megoldást jelenthet a tér gyalogos közlekedését – s így a kereskedelmi egységek forgalmát – illetően.
Szerinte a belváros sokkal telítettebb lenne a bevásárlóközpont nélkül, hiszen az sok üzletet elszív – nem csupán vendéglátóegységeket. Ennek ellenére úgy tapasztalja, hogy egyre több üzlet húzódik a belvárosba vagy a közelébe, ami jó jel a jövőre nézve.