A Jabil a Pécsi Városfejlesztési Nonprofit Zrt.-t bízta meg, hogy térképezze fel az eszközbeszerzéssel és technológia fejlesztéssel kapcsolatos forrásokat, majd készítse el a pályázatot. Így jöhetett létre a közel 130 milliós fejlesztés.
Az 1966-ban az Egyesült Államokban alapított elektronikai termékek gyártásával foglalkozó Jabil 2000-ben egy zöldmezős beruházás keretein belül nyitotta meg első magyarországi telephelyét Tiszaújvárosban, majd 2003-ban Szombathelyen hozta létre a termékek szervizelésével foglalkozó gyáregységét.
A Jabil Circuit Magyarország Kft. 2011 év végén döntött úgy, hogy a Pécsett és környezetében felszabadult munkaerő kiaknázása és a szervizegységének bővítése érdekében gyárcsarnokot nyit a városban.
A Jabil a Pécsi Városfejlesztési Nonprofit Zrt.-t bízta meg, hogy térképezze fel az eszközbeszerzéssel és technológia fejlesztéssel kapcsolatos forrásokat, majd készítse el a pályázatot. A zrt. 2012 elején nyújtotta be a Jabil telephely fejlesztésére vonatkozó pályázatot. A projekt Támogatási Szerződésének aláírására 2012. július 25-én került sor.
A technológiai fejlesztést célzó projekt elszámolható összköltsége 129 103 983 Ft, melyből a támogatás a projekt 39,46%-át, azaz 50 945 969 forintot tett ki.
A munkahelyek mielőbbi megteremtése érdekében a Jabil Circuit Magyarország Szerződéses Gyártó Kft. már 2011 decemberében megkezdte a Pécsi Ipari Park, Vállalkozói Falu elnevezésű csarnokainak, a gyártás igényeinek megfelelő átalakítását, mely munkával 2012. január 30-án végzett is. A gyárcsarnok átalakítását, felújítását a Jabil a szintén a Pécsi Városfejlesztési Nonprofit Zrt. által készített pályázatból finanszírozta.
A Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata és a város lakosainak számára rendkívüli fontossággal bíró beruházásnak köszönhetően a Jabil pécsi telephelyén több, mint 400 fő talált magának új munkahelyet.