Korszerű beteghívó rendszert építettek, akadálymentessé tették az épületet, a lezárult felújítás révén húsz százalékkal lesz olcsóbb az Lánc utcai rendelőintézet működtetése – a munkáról szerdán számoltak be sajtótájékoztatón.
A közel félmilliárd forintba került munkák során a Lánc utcai rendelőintézetben kicserélték a nyílászárókat, felújították a hűtési, illetve a fűtési rendszert, valamint az elektromos hálózatot is. Mindezek mellett informatikai korszerűsítést is végrehajtottak, immáron lehetőség nyílt arra, hogy az orvosok interneten keresztül konzultáljanak egy-egy esetről, röntgenképet cseréljenek. Szintén a fejlesztések kapcsán kiépített új beteghívó rendszernek köszönhetően gördülékenyebbé válhat a paciensek fogadása, s immáron interneten keresztül is lehet előzetesen időpontot egyeztetni.
Páva Zsolt, Pécs polgármestere a szerdai sajtótájékoztatón közölte: a korszerűsítések azt szolgálják, hogy a rendelőintézetben minél magasabb színvonalú szolgáltatással fogadják a betegeket. Hozzátette: rendkívül fontos, hogy a fogyatékkal élők számára teljes mértékben akadálymentessé tették az épületet, s e tekintetben a látás- és hallássérültekre is gondoltak az átalakítások során.
A városvezető közölte azt is, hogy mivel a megújult épület fenntartása jóval olcsóbb lesz, mint korábban, az ily módon felszabaduló forrást át tudják csoportosítani a Kertvárosban létrehozandó új rendelőintézet számára, ami három éven belül meg is valósulhat.
Az Egyesített Egészségügyi Intézmények igazgatója, dr. Kovács Ágnes közölte: korszerű, jól működő intézetben várhatják a betegeket, ám a fejlesztésekből még vissza vannak a műszerbeszerzések, amelyekkel teljessé válhat a munka.
Többek között a sebészeti, tüdőgyógyászati, nőgyógyászati, röntgen, fül-orr gége és reuma szakrendeléseket érintően lesznek új eszközök, s a gyógyítást várhatóan már ősztől új digitális röntgen, ultrahang készülékek, defibrillátorok és EKG készülékek segíthetik.
A Lánc utcai rendelő az 1980-as években épült, s bár az akkori kornak megfelelő színvonalú volt a ház, ám az elmúlt három évtizedben nem történt jelentős rekonstrukció egészen a 2010-es évig. A felújítások elmaradása, a technológia avulása miatt az üzemeltetés költségei jelentős mértékben megnőttek.