Megújult a Gandhi Gimnázium és Kollégium épületegyüttese. A 499,97 millió forintos európai uniós pályázati támogatásnak köszönhetően a gimnázium kollégiuma kívül-belül látványos fejlesztésen esett át.
A korszerűsítésnek köszönhetően januártól komfortosabb körülmények között lakhatnak, élhetnek a diákotthon tanulói, és az iskola összes növendéke birtokba veheti többek között az újonnan kialakított interaktív előadótermet, valamint korszerű könyvtárat.
Ahogy a projekt záróeseményén is felidézték, ez a beruházás amiatt vált szükségessé, mivel a Komját Aladár utcai épületegyüttes már sem energetikailag, sem a belső közművek tekintetében, sem az iskola korszerű oktatási-nevelési funkcióinak nem felelt meg. A használata körülményes, az üzemeltetése pedig költséges volt.
A pályázat keretében a nyílászárókat modernebbre cserélték, az épületek egyebek mellett tető-, hő- és vízszigetelést kaptak, és újra ki is festették mindegyiket. Korszerűsítették a villamoshálózatot, új kazánt üzemeltek be, továbbá a szobákat, vizesblokkokat, valamint a liftet is akadálymentessé tették.
A pályázat kiterjedt az oktatási, nevelési munka hatékonyságának javítására is. Így például a korábbi könyvtárszoba az egyik épületből a másikba költözhetett és megújult, az ezáltal felszabadult helyiségből és a hozzá tartozó épületrészekből pedig interaktív előadótermet alakítottak ki. Az épületegyüttes közepén az udvar sem maradt érintetlen: felújították a parkot, a parkolóban mozgáskorlátozott-helyeket is elkülönítettek.
Az iskolát működtető Gandhi Gimnázium Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője, Virág Bertalan az ünnepélyes projektátadó rendezvényen megköszönte a tantestület kitartó, áldozatos munkáját, hiszen – mint fogalmazott – az építkezés ideje alatt jelentős és rugalmas szervezéssel kellett megoldani a diákok elhelyezését.
Hangsúlyozta továbbá: a megújult épületegyüttes és benne a modern interaktív terem, a város egyik legmodernebb könyvtára, valamint az ugyancsak létrehozott fejlesztőszoba – ami az óvodáskorúaktól az iskolásokig nagyon sokaknak hasznos lehet a jövőben – mind a Gandhi Gimnázium növendékei számára készültek, akik januártól birtokba is vehetik ezeket.
Déri Ildikó, az iskola igazgatója úgy gondolja, hogy a korszerű kollégiumi blokk, valamint a nemrégiben a gimnázium épületében átadott Nemzetiségi-Roma Módszertani, Oktatási és Kulturális Központ – benne hang- és videóstúdióval, nyelvoktató laborral és háromdimenziós technikát alkalmazó oktatóteremmel – tovább növelik majd a Gandhi vonzerejét, hiszen az iskola még jobb elhelyezési feltételeket és rendkívül modern taneszközöket, technológiákat kínál.
A gimnáziumban legközelebb 2016. január 14-én (csütörtökön) 10 órától tartanak nyílt napot, amikor az érdeklődők testközelből is megismerhetik az intézményt és az általa biztosított lehetőségeket.