Ha eleve szép kezekkel születtünk, és a körömágyunk is megfelelő formájú, akkor nincs szükségünk műkörömre. De mi van, ha mindemellett gyengék és puhák a körmeink, megúszhatjuk műanyag nélkül?
Csillogó körmök vegyi anyagok nélkül
Az úgynevezett japán manikűrt a japán arisztokrácia alkalmazta már négyszáz évvel ezelőtt. A fényes köröm a nemesi rétegek védjegye volt, a receptet pedig titokban tartották évszázadokig. Ám szerencsére azóta fény derült a titkos összetevőkre, és most már a manikűrösöknél is elérhető a kúra.
A jó hír az, hogy száz százalékig természetes anyagokat alkalmaznak a köröm megszépítéséhez. Kizárólag méhviaszos pasztát és zsírkőport használnak. Ettől a körmök fénye magasan felülmúlja a lakkozástól nyert fényt, egészséges színű, rugalmas és jó védekezőképességű lesz – mondja a Dudás-Hajas szalon manikűröse.
De hogyan?
Első lépésként a szakember finoman megreszeli a körömlemezt, majd egy báránybőr polírozóval először méhviaszos pempőt, majd kőport dolgoz a körmünkbe. A kezeléstől azonnal láthatóan fényesek és élénk színűek, sőt, a viasznak köszönhetően vízlepergetőek is lesznek a körmök, ami a mosogatás, hajmosás vagy takarítás szempontjából kifejezetten előnyös.
Milyen gyakran menjünk manikűröshöz?
Eleinte kéthetente, később háromhetente ajánlott alkalmazni. A kúrát igény szerint 3-6 hónapig kell tartani, ezalatt minden egyes kezeléssel egyre jobb eredményt érhetünk el.
– A legjobb és az egyetlen megoldás azoknak, akiknek alkatilag gyengébb, vékonyabb, töredező körmeik vannak, de ódzkodnak a természetellenes anyagoktól, vagy esetleg allergiásak rájuk – mondja Szabó Anita Nitus.
A természetes körmöt viselő, illetve a műkörömtől megvált nők számára a legjobb választás körmeik erősítésére.
[frame]
Japán manikűr otthon?
Ha nem szeretnénk manikűröshöz járni, akkor akár magunk is elvégezhetjük a kezelést. A megfelelő szaküzletekben könnyedén hozzá lehet jutni a készlethez. Egy jó minőségű csomag több ezer forintba kerül, igaz, hogy közel 200 alkalomra elegendő.[/frame]