Pécs új, gazdasági ügyekért, illetve a versenyképességi programért felelős alpolgármestere szerint az ő feladata elsősorban az, hogy végigvigye a gyakorlatban mindazokat a szükséges átszervezéseket, változásokat, amelyek ahhoz kellenek, hogy Pécs versenyképes legyen és a város felkerüljön Európa gazdasági térképére.
– Páva Zsolt elég világosan elmondta, hogy melyek a következő évek legfontosabb céljai Pécsen. Girán Jánosnak mi a szerepe mindebben?
– A polgármester általános helyetteseként, illetve a gazdasági ügyekért és a versenyképességi programért vagyok felelős. Ez azt jelenti, hogy elsősorban az a feladatom, hogy ezeket az ügyeket és döntéseket végigvigyem a „rendszeren”.
– A polgármester utalt rá, hogy komoly átszervezések lesznek például a városi cégeknél, hivataloknál. Mennyire fog ez fájni?
– Nézze, én sokkal inkább közgazdászként, sem mint politikusként nézem ezeket a feladatokat. Tehát elsősorban szakmai szempontokat tartok fontosnak és követendőnek – Páva Zsolt is ezért számít rám. Fontos, hogy Pécs hivatalai, cégei képesek legyenek legalább annyira gyorsan és rugalmasan követni a gazdasági trendeket, felvenni a gazdaság ritmusát, mint ahogy a piaci cégek is erre kényszerülnek, ha működni akarnak. Ez egy olyan alapfeltétel, amelyet ha most nem lépünk meg, akkor lemaradunk és nem tudjuk teljesíteni azt, amit vállaltunk. Ezt pedig nem szeretnénk.
– Kire tud támaszkodni?
– Számítok a gazdasági szakmai szervezetekre, az egyetemre, illetve a jól képzett, hatékony és lendületes fiatalokra is, utóbbiakból építem fel azt a közvetlen csapatot is, akikkel együtt fogok dolgozni a következő években.
Őri László, Pécs új, humán területet felügyelő alpolgármestere azt mondja, az EKF-program keretében megújult épületeink, tereink fenntartása, a szellemi értékeink megőrzése fontos cél kell, hogy legyen a jövőben is.
– A kulturális területen túl Önhöz tartoznak a közbiztonság feladatai is, ezen a területen milyen lépések várhatóak?
– Ma csaknem kétszázzal több rendőr van Pécs utcáin, mint korábban. Új őrsöket építettünk vagy újítottunk fel és beindítottuk a posztos rendőr programot. Folytatjuk a térfigyelő kamerák felszerelését. A napokban olyan mobiltelefonnal aktiválható jelzőrendszert vezetünk be Pécsett, amely egyetlen gombnyomással riasztja a legközelebb lévő rendőrt, ha baj van. Azt gondolom, ezek fontos, konkrét lépések. Fontos, hogy a polgárőrségeket még jobban megerősítsük a jövőben, mind anyagilag, mind pedig eszközeiket tekintve.
– A kultúráról és a közbiztonságról beszéltünk, de van még egy fontos terület: az egészségügy. Ott mik a tervek?
– Sorban jöttek létre a pécsi modern egészségközpontok, amelyek azt a célt szolgálják, hogy a pécsiek a lehető legjobb orvosi ellátásban részesülhessenek. Sok munkánk van még, mert a pécsi rendelőintézetek felújítása, a klinikai tömbök újjáépítése, az új onkoterápiás centrum és regionális véradó kialakítása, az új mentőautók csak a kezdet volt! A pécsi egészségügy fejlesztése folyamatos feladat, ezért új és hatékony eszközöket szeretnénk vásárolni, emellett pedig szeretnénk megduplázni a házi segítségnyújtó készülékek számát is.