Február 22-e a bűncselekmény áldozatainak napja. A helyi rendőr-főkapitányság és a Pécsi Áldozatsegítő Központ szoros együttműködésének köszönhetően egyre többen tudják, hogy az érintettek anyagi segítség mellett akár jogi, információs és pszichológiai segítséget is kaphatnak.
Hazánkban jelenleg 11 Áldozatsegítő Központ és 4 Áldozatsegítő Pont működik, előbbiből egy Pécsett. A városunkban 2020-ban nyitott ÁSK szolgáltatásai bűncselekmény, tulajdon elleni szabálysértés áldozatai számára is elérhetek, erről bővebben ebben a cikkben írtunk.
Tavaly bővült tevékenységi körük: klinikai gyermek szakpszichológus segítségével lehetővé teszik, hogy mind a gyermekkorú áldozatoknak, mind a kapcsolati erőszak következtében sérelmet elszenvedett áldozatok gyermekének (mint érzelmi megrázkódtatást elszenvedett hozzátartozónak) támogatást biztosítsanak sérelmeik enyhítéséhez.
Fontos információ, hogy 2022-ben a vagyon elleni bűncselekmények mellett a szándékos, személy elleni bűncselekmények körére is kiterjesztették az áldozatok közvetlen elérésének jogintézményét is. Ennek jelentősége, hogy a rendőrségi feljelentés során – amennyiben az áldozat nem ellenzi azt – továbbítják elérhetőségeit az ÁSK-hoz, hogy tájékoztatást kapjon a rendelkezésére álló segítőszolgáltatásokról.
A bűncselekmény áldozatainak napja alkalmából közös programot szerveztek rendőrök és áldozatsegítők:
[su_note note_color=”#4b7ebb” text_color=”#161515″]Amennyiben Ön vagy hozzátartozója bűncselekmény áldozatává vált, hívja a következő telefonszámok egyikét, és kérjen segítséget: Rendőrség: 112 Pécsi Áldozatsegítő Központ: 06-72-896-410 Telefontanú: 06-80-555-111 Áldozatsegítő vonal: 06-80-225-225 Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat: 06-80-205-520[/su_note]
Kiemelt képünk illusztráció.