A Demokratikus Koalíció nemcsak teát oszt majd a holnapi pécsi megmozduláson, hanem tagjai pártzászlókkal is megjelennek a Széchenyi téren. Várhatóan erősen DK-s rendezvénnyé alakulhat át a szombati tiltakozás.
Egyre mélyebb a szakadék a kormányellenes tüntetők között, miután a minap megírtuk, hogy szombatra a Szabadságmenet, míg vasárnapra a Pécsnek Hangja Van-csoport vasárnapra szervezett megmozdulást. Mint kiderült, a szombati demonstráció előtt a DK Kertvárosban oszt ételt, majd onnan a DK-sok átmennek a főtérre.
– Mi csak teát osztunk, és visszük a pártzászlókat és szimbólumainkat a demonstrációra – mondta Kunszt Márta, a Gyurcsány Ferenc által vezetett DK pécsi szervezetének vezetője. A DK-sok állítják, nem ők szervezik a demonstrációt. Bár az egyik aktív tagjuk, aki korábban képviselőjelölt is volt, annyit azért elmondott, ő „meghívókat küldött szét”, mást nem tett.
A két csoport között ugyanakkor akkora lett a szakadék, hogy a szombati, elvileg a gyülekezés korlátozása elleni megmozdulás szervezői lefoglalták a Pécsnek Hangja Van-csoport elől a Széchenyi teret vasárnapra is. A csoportosulás tagjai erre azt írták: „Azzal kellett szembesülnünk, hogy a 10-én tartott tüntetés szervezői, a „Szabadságmenet” csoport a napokban a rendőrségen lefoglalta a mi 11-i tüntetésünk helyszínét is. Sajnos nehéz nem tudomást venni arról a tényről, hogy a gyülekezési jog korlátozása elleni tüntetés szervezői korlátoznák a gyülekezési jogunkat”.
A Pécsnek Hangja Van-csoport részéről Heindl Péter, az SZDSZ egykori alapítója elmondta, később kiderült, hogy félreértésről volt szó. Szavaiból az derült ki, hogy a Szabadságmenet részéről azért foglalták le vasárnapra is teret, mert ezzel segíteni akartak, hiszen tudták, lesz ott egy másik tüntetés is.
Heindl Péter ugyanakkor megjegyezte, szerinte a DK állhat a Szabadságmenet mögött, bár titkolják kilétüket a csoport létrehozói, a jelek mégis arra utalnak, hogy Gyurcsány Ferenc pártja irányíthatja a csoportot. Egyébként az a véleménye, – amelyet kommentben is megfogalmazott -, hogy a tiltakozók egymással együttműködve ugyan, de részben különböző irányokat követve kívánják sikerre vinni az illiberális állam számos társadalmi csoportot elnyomó és valamennyi polgár szabadságjogait egyaránt korlátozó intézkedései ellen kialakult mozgalmukat.