Gyorsan megfogyatkozott a tüntetők száma a szombat délutáni Kossuth téren tartott ellenzéki demonstráción, amelyen Mellár Tamás és Heller Ágnes mellett helyi szocialista politikusok és aktivisták is részt vettek.
Pénteken a Facebookon 85-en jelentkeztek arra a pécsi liberális tüntetésre, amelyet azért hirdettek meg, hogy „legyen világosság az oktatásban, az egészségügyben, a munkaerőpiacon, a bíróságokon stb”. Ugyan a szombati, Kossuth téren rendezett demonstrációra ennél többen – rendőrségi becslések szerint nagyjából 100-an – voltak kíváncsiak, de talán a februári zimankó hatására ez a szám a tüntetés felénél már csupán 40-50 fő volt.
Szakács László, komlói szocialista politikus – aki a képviselőjelöltségtől visszalépett – az esemény előtt, valamint az eseményen is a devizahitelesekért tüntetett.
Szakács után Mellár Tamás független képviselőjelölt mondott beszédet, melyben elmondta – a tüntetés címére utalva –, hogy Pécsett és a vidéki városokban azért nincs világosság, mert a közvilágítás korszerűsítésére szánt uniós pénzeket „valakik ellopták” (Pécsett egyébként banki hitelből finanszírozták a lámpák modernizálását, nem is uniós forrásokból), a felelősöket pedig egy esetleges kormányválás után ők meg fogják találni és felelősségre fogják vonni.
Ezután elmondta, hogy Magyarország gazdasága szerinte rossz helyzetben van, leszakadóban van az európai és a volt szocialista országokhoz képest is. Megemlítette, hogy szerinte Pécs gazdasága az egyik legrosszabb az országban, hogy nem jönnek már az egyetemre diákok, a városból elvándorolnak a fiatalok, magasak a helyi adók, és hogy a városnak nincs koncepciója a jövőre nézve. Ezeken kell tehát Mellár szerint változtatni.
Ezt követően Heller Ágnes filozófus szólalt fel, aki kiemelte, hogy a választásokon Pécs, Magyarország és az ellenzék becsületét kell megmenteni, és hogy az országot nem liberálisan kormányozzák a „belső törökök”. Elmondta, hogy szerinte, ha a Fidesz nyer, egy új belügyminiszter Fidesz-központú rendőrséget hoz létre, hogy az összes civil szervezetet betiltják, hogy a szegények egyre szegényebbek lesznek, hogy zsarnokság van, hogy a „kormány mamelukjai egész Magyarországot birtokolni fogják”, és hogy „minden katasztrofálisan alakul” majd. Hogy ez ne így legyen, mindenkinek el kell mennie szavazni – mondta –, Pécsett lehetőleg Mellár Tamásra.
Ezután Bodnár Zoltán, a Magyar Nemzeti Bank egykori alelnöke beszélt hosszasan – sok-sok százalékkal és számadattal – arról, hogy véleménye szerint a hazai gazdaság elmúlt években történő növekedése miért hazugság. Őt Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének pécsi ügyvivője követte, aki elmondta, hogy szerinte „belülről rohadnak” a pécsi iskolák és hogy szétesnek a pedagógiai innovációk, és hogy az „elzálogosított Kodály Központot” szerinte lehet, hogy olyan valakinek adják bérbe, aki fitneszközpontot akar majd létesíteni a hangversenyteremben. Szerinte – és mondta ezt egy nyilvános tüntetésen, egy közterületen – „parancsuralmi diktatúra” van Magyarországon, amit csak akkor lehet leváltani, ha sokan szavaznak a Fidesz ellen.
Bradánovics Bendegúz, a pécsi diákparlament egyik képviselője olvasta fel ezután beszédét, melyben hangsúlyozta, hogy az oktatási rendszert szétverte a kormány, a diákokat pedig „elhallgattatták”. Gulyás Emil, az MSZP pécsi képviselője ezt követő beszédében alapvetően újra elmondta a pécsi közvilágítás korszerűsítésével kapcsolatos legutóbbi sajtótájékoztatójuk szövegét. Böszörményi István, a Király utcai Weöres Sándor szobor belisztezéséről is ismert pécsi szobrászművész érkezett ezután, aki lényegében felsorolta, hogy miért volt jelen a tüntetésen: meg akarja dönteni a kormányt, befolyásolni akarja a választások eredményét, és hogy „soha többé ne kelljen semmiért engedélyt kérnie”.
Noha eleinte úgy volt, hogy Majtényi László és Kunszt Márta DK-s politikus, valamint Gulyás Márton balliberális aktivista is részt vesz a tüntetésen, ők mégsem voltak jelen.