Csütörtökön újabb tanúk meghallgatásával folytatódott az a pótmagánvádas eljárás a Pécsi Járásbíróságon, amelyen a Pécsi Vagyonhasznosítót (PVH) a Páva-féle fideszes önkormányzat idejében vezető Szentgyörgyi Dávid ellen indítottak hűtlen kezelés vádjával.
Az eljárás valójában két különböző ügyet fog össze. Egy vállalatirányítási szoftver gyanús beszerzését és egy marketingszerződést.
Ma az előbbi téma került terítékre, két tanút hallgatott meg a bíróság – derül ki a Telex tudósításából. Megjelent az a vállalkozó, akinek a cégével a PVH 2017-ben szerződést kötött egy vállalatirányítási szoftver beszerzéséről. A 2019-es önkrományzati választások után indított átvilágítás során derült ki, hogy már eleve az is érthetetlen, miért ezzel a céggel szerződött a PVH korábban, hiszen a szoftverre kiírt beszerzési eljárásban – amelynek amúgy lett is akkor egy nyertese – nem is vett részt. Annak fényében vált aztán igazán gyanússág a dolog, hogy ráadásul a szoftverről hamar kiderült, gyakorlatilag használhatatlan.
A tárgyaláson a vállalkozó elismerte, hogy előbb 7 millió forintot fizetett neki a városi cég előlegként a szoftverért, majd a következő időszakban – egészen a 2019-es választások előttig – havi 800 ezer forint havidíjat is kapott. Úgy, hogy szoftver a vállalkozó szerint sem működött megfelelően. A számlázási rendszer kezelése is döcögött, s hogy legalább ez működjön, a PVH informatikusa segített be. Ő munkaidején kívül fejlesztett le egy fordítóprogramot, hogy a problémát megoldják valahogy – erről számolt be az informatikus a bíróságon – írta meg a Telex.
Végül egy másik, székesfehérvári válallkozást is be kellett vonni, hogy a hiányzó funkciókat is meg tudják oldani.
Pikáns csattanó, hogy 2019 után, a PVH új vezetése – amelyik a pótmagánvádas eljárást indította Szentgyörgyi ellen – végül azzal a pécsi vállalkozással szerződött le a feladatra, amelyik már 2017-ben is megnyerte a beszerzési eljárást, a vállalatirányítási rendszer pedig azóta tökéletesen működik, a korábbi költések feléből.
A pótmagánvádas eljárás „másik felében”, a gyanús marketingszerződés ügyében érdemi előrelépés a tárgyaláson egyelőre nem történt, azonban most úgy tűnik, hogy a bíróság végre be fogja tudni idézni tanúskodni a PVH akkori kommunikációs vezetőjét – akinek a sógorával kötötte mega a cég az ominózus szerződést. A kommunikációs vezetőt korábban már próbálták meghallgatni, azonban arra hivatkozva, hogy életvitelszerűen Dubajban tartózkodik, ahol nem működik a Skype, kimentette magát. Most a bíróság arról számolt be, hogy már van magyar lakcíme, és sikerült vele kommunikálni – így esély van rá, hogy a következő, 2025 februárjában esedékes tárgyalási napon őt is meg tudja majd hallgatni a bíróság.
Fotó: Gűth Ervin / Telex