11 C
hétfő, szeptember 16, 2024
KezdőlapPécs AktuálHarsányi újabb gólja három pontot ért

Harsányi újabb gólja három pontot ért

A bennmaradásért harcoló PMFC számára kötelező volt a győzelem a Soroksár ellen hazai pályán – be is húzta a három pontot Mátyus János csapata.

Rögtön az elején felkaphatta a fejét az ember a PMFC–Soroksár NB II.-es derbi előtt, hiszen a Pécs szokásos szerelésében játszott, hanem ezúttal fehér mezben lépett pályára. Szó sem volt azonban valamiféle babonáról, az előző, Győr elleni vereség után a szurkolók „kobozták el” a piros szerelést a csapattól.

Persze attól függetlenül, hogy milyen dresszben lépett pályára, a feladat változatlan volt Harsányiék számára: nyerniük kellett hazai pályán. Nem tűnt ez könnyű feladatnak, hiszen a sérülté Rácz László és Terbe Botond mellett Helesfay Donát is hiányzott, aki eltiltását töltötte. Talán ez volt az oka, hogy a PMFC óvatosan kezdte a meccset, eleinte a vendégeknél volt többet a labda, még ha nagy helyzete nem is akadt a Sorokosárnak. Azért egyszer-egyszer eljutottak a pécsi kapuig, és Varga bombájánál Varasdinak védenie is kellett egy nagyot.

Azonban ahogy telt az idő, a Pécs is elkezdett támadgatni. Rácz kétszer is közel járt a vezetés megszerzéséhez, de egyszer kicsivel fölé lőtt, egyszer pedig hiába szerzett labdát a tizenhatoson belül, a vendégek kapusa hatalmasat mentett. Amikor pedig már úgy tűnt, hogy 0-0 lesz az első félidő vége, mégis talpra ugorhatott a stadion népe. Egy beadás után Majnovicstól még elpattant ugyan a labda, de Harsányi jobb belsővel remekül lőtte ki a rövid felsőt. A már hét gólos támadó újra megtette a mi tőle telt!

És bizony ha két perccel később Majnovics kicsit jobban figyel a fejesénél, lehetet volna 2-0 is az állás.

A szünet után a Soroksár igyekezett ritmust váltani, de Krauszék pazarul zárták le a területeket, így alig-alig jutott el a labda Varasdi kapujáig. Ha pedig nagyritkán mégis, a Helesfayt helyettesítő hálóőr elképesztő magabiztossággal szedett össze minden labdát. Közben pedig többször is ott volt az esély, hogy növelje előnyét a Pécs. Rácz többször is jó helyzetben volt, de fejesei, közeli lövései valahogy sosem ültek igazán.

A végéhez közeledve a Munkás már láthatóan inkább a védekezésre próbált fókuszálni, abbaól indítani egy-egy kontrát, ez pedig jó döntésnek bizonyul. A Soksár már csak egyszer került helyzetbe, de Lovrencsics fejese után ismét Varasdi védett hatalmasat.

Az 1-0-s győzelem épp az az eredmény, amit bárki aláírt volna a meccs előtt a PMFC részéről, így a csapat tett egy kis lépést a bennmaradás felé. Bár továbbra is a vonal alatt van az együttes, ami rajta múlt, ma este megtette.

A meccs krónikájához tartozik, hogy az első félidő végén a pécsi B-közép rögtönzött tüntetéssel, és egy jókora drapériával követelte a klubvezetés távozását – természetesen nem ilyen szofisztikált módon.

PMFC–Soroksár 1-0 (1-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 32. forduló. Pécs, 1000 néző. V.: Berbe Balázs.
PMFC: Varasdi – Szekszárdi, Pejovics, Hadaró – Harsányi (Miknyóczki, 87.), Krausz, Hudák, Szeles (Bachesz, 9.), Majnovics –Szabó M., Rácz B. (Tóth-Gábor, 73.) Vezetőedző: Mátyus János.
Soroksár: Mergl – Kaján, Kékesi, Say, Vincze (Pintér, 46.) – Németh E. (Köböl, 85.), Vass Á. (Dragóner, 68.) – Varga Z. (Dobos, 68.), Korozmán, Gálfi (Borbély, 85.) – Lovrencsics. Vezetőedző: Lipcsei Péter.

Gól: Harsányi (44.).

Fotó: PMFC / Kurdi József