Közel kétmilliárd forintot fordíthat négy egyetem, köztük a pécsi intézmény felsőoktatási hallgatók tudományos műhelyeinek és programjainak támogatására.
A Budapesti Corvinus Egyetem hétfőn az MTI-hez eljuttatott közleményében arról tájékoztatott, hogy intézményük, valamint a Debreceni Egyetem, az Eötvös Lóránd Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem konzorciuma EFOP-pályázaton mintegy 1,8 milliárd forintos támogatást nyert el. A programmal a felsőoktatási tehetséggondozást szeretnék fejleszteni, és a kutatói utánpótlást támogatni az intézmények tehetséggondozási rendszerének és a doktori képzések fejlesztésével.
A projekt a társadalomtudományi képzési terület kutatási, fejlesztési és innovációs potenciáljának, eredményességének javítását, a magasan képzett, produktív tudományos-kutatói utánpótlás biztosítását, valamint a teljesítményével a munkaerőpiaci kihívásokra és a nemzetközi versenyre reagálni képes egyetemisták és oktatók támogatását célozza – írták. A tehetséggondozási rendszer fejlesztésekor a hatékonyan működő tudományos diákköri rendszerre és a hallgatói önszerveződésen alapuló szakkollégiumi rendszerre támaszkodnak majd.
A projekt kiemelt feladatának tekinti a doktori hallgatók létszámának és a fokozatszerzés arányának növelését, valamint a fiatal kutatók elvándorlási arányának csökkentését is – jelezték, hozzátéve: a társadalomtudományi képzési területen a doktori képzés átalakításához a kutatás- és a gyakorlatközpontúság lehetőségének megteremtésével, a K+F+I célú infrastruktúra folyamatos megújításával is hozzájárul a pályázat.