17 C
szerda, szeptember 18, 2024
KezdőlapPécs AktuálHatgólos meccs végén, tizenegyesekkel esett ki a kupából a PMFC

Hatgólos meccs végén, tizenegyesekkel esett ki a kupából a PMFC

Bár az NB II.-t vezető Szentlőrinc volt, hogy két góllal is jobban állt, a PMFC jó játékkal hosszabbításra tudta menteni a kupameccset. Az oroszrulettet végül elbukta Aczél Zoltán együttese.

A legjobb 32 közé jutásért várt kemény csata a PMFC NB III.-as labdarúgócsapatára, hiszen az egy osztállyal feljebb listavezető Szentlőrincet kellett volna kipöckölnie Aczél Zoltán együttesének.

A kezdés ráadásul olyan volt pécsi szempontból, mintha egy megvalósult rémálom lett volna. Hat perc is alig telt el ugyanis a meccsből, és a Szentlőrinc már 2-0-ra vezetett. Sőt, az első negyed óra végére már akár 0-3 is lehetett volna, ha Varasdi nem véd óriásit Tóth-Gábor lövése után. A PMFC egyetlen szerencséje az volt, hogy a vendégek ezt követően visszavettek a tempóból. Így az első félidő hátralévő fél órája csendben csordogált. A szünethez közeledve azonban a Pécs is elkezdett ébredezni, és egy-egy halvány távoli próbálkozás után jött a meccs legszebb támadása, aminek végén Preklet adott gólpasszt Rabatinnak.

Így ismét nyílt volt a meccs, a második félidőre maradt egy kis izgalom. Legalábbis ebben bíztak a PMFC drukkerei – úgy öt percig. Merthogy az 51. minutumban ismét betalált a Szentlőrinc, és ekkor bizony úgy tűnt, idejekorán el is dől a továbbjutás. A vendégek azonban a kétgólos előnnyel a zsebükben ismét visszavettek, ezt pedig igyekezett is kihasználni a Pécs. Egyrészt Aczél Zoltán sorra hozta be a padról a támadóit, másrészt átvette az irányítást a Munkás. Negyed órával a vége előtt meg is lett az eredménye ennek, Bachesz ragasztott ugyanis jó 25 méterről óriási gólt Gyurján kapujába. Az utolsó negyed óra így eléggé forró lett – a szakadó eső ellenére is. És bár sokáig úgy tűnt, nem fog összejönni az egyenlítés a PMFC-nek, a 89. percben mégis jött a csattanó. Füredi buktatása miatt ugyanis büntetőhöz jutottak a hazaiak, amit Tóth Zoltán be is vágott a bal alsóba.

Jöhetett tehát a kétszer tizenöt perces hosszabbítás, aminek az első félideje javarészt már a pécsi kapu közelében zajlott. A Szentlőrinc igyekezett dominálni, és bár jópár szögletig el is jutott, betalálnia nem sikerült Varasdi kapujába.

A térfélcsere után sem sokat változott a játék képe – a vendégek láthatóan meg akarták nyerni a meccset, a Pécs pedig küzdött, hogy kihúzza a tizenegyesekig. Ha a nyomás nagy is volt, de a PMFC tartotta magát a 120. perc legvégéig.

A tizenegyespárbaj pedig sokáig úgy tűnt, nem akar döntést hozni. A hazaiaknál Ikonomou, Tóth és Füredi nem hibázott, a túloldalon pedig Poór, Rab és Helesh talált be. Rabatin aztán a negyedik körben rontott, és bár aztán Wirth már értékesítette a maga tizenegyesét, szentlőrinci oldalon Keresztes és Tóth-Gábor is magabiztos volt, így 5-4-re nyerte a párbajt a Szentlőrinc, ezzel továbbjutott a legjobb 32 közé.

A Pécs mindenesetre megérdemli a dicséretet, hiszen órásit küzdve kényszerítette ki-ki meccsre a jelenleg sokkal magasabban jegyzett baranyai riválisát.

PMFC–Szentlőrinc 3-3 (1-2, 3-3) – tizenegyesekkel: 4-5
Labdarúgó-MOL Magyar Kupa, 3. forduló. Pécs, 300 néző. V.: Kovács Gábor (Máyer G., Ring K.).
PMFC: Varasdi – Sági (Bor 46.), Ikonomou, Preklet, Füredi – Zvara (Bachesz, 46.), Rabatin – Szalánszki (Wirth, 80.), Bukovics (Tóth Z., 66.), Fejős (Vas, 76.) – Daru (Miklós P., 114.). Vezetőedző: Aczél Zoltán.
Szentlőrinc: Gyurján – Szekszárdi T. (Poór, 91.), Szekszárdi M. (Keresztes, 63.), Dinnyés, Stifter – Medgyesi (Kis-Szemán, 46.), Rab – Nagy R. (Novák, 46.), Bőle (Helesh, 66.), Hajdú (Bíró, 46.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Waltner Róbert.

Gólok: Rabatin (42.), Bachesz (75.), Tóth Z. (89. – 11-esből) ill. Dinnyés (3.), Rab (6.), Tóth-Gábor (51.).