Idén két helyszínen rendezik meg a világnaphoz kapcsolódó programokat. Az állatkert mellett most a Mandulásban is a víz nyomába eredhetünk március 23-án 10–16 óra között.
A Mandulásban A víz ereje címmel interaktív bemutatót láthatunk, ahol megismerhetik a látogatók a víz által formált természeti képződményeket, mint a folyami kavicsok, sziklaképződmények, cseppkövek és víznyelők – írta a pécsi állatkert Facebook-oldalán.
A vizek sokszínűsége elnevezésű előadáson a bolygónkon megtalálható víz variációival és kialakulásukkal ismerkedhetünk meg.
A víz őrzője küldetésen játékos feladatokon keresztül gyűjthetnek pontokat a kicsik. A küldetés során a résztvevők vízzel kapcsolatos feladványokat és feladatokat oldanak meg egy előre kijelölt útvonalon, ami az állatkerti víz világnapja programhoz csatlakozik. Akik sikeresen teljesítik a küldetést, az állatkertbe való belépéskor a kombinált jegyek árából 10%, az egyéni jegyek árából 20% kedvezményt kapnak.
Az állatkertben pedig folytathatják a felfedezőútjukat és részt vehetnek az ott szervezett programokon. A játékban való részvétel regisztrációhoz kötött, amelyre ide kattintva lehet jelentkezni.
A mókusmajmok melletti téren, a Duna-Dráva Nemzeti Park sátránál testközelből megismerhetők lesznek a tradicionális halászati eszközök, valamint a Magyarországon élő leggyakoribb halfajok, vízimadarak.
A Tettye Forrásház Zrt. standjánál szelfizhetünk Budzillával, a hírhedt pécsi csatornarém ugyanis újra visszatér a PécsZoo falai közé, hogy megünnepelje kétéves szülinapját. A Tettye Forrásház további izgalmas vizes játékkal is készül, ahol végigkísérhetjük a víz útját, elsajátíthatjuk a víztakarékosság fortélyait és megmenthetünk egy várost a vízzel kapcsolatos vészhelyzetektől.
Az oktatóteremben a Pálcaláb, fejtok, csigaköpeny elnevezésű programon a vízi gerinctelen állatok titkos életébe is bepillantást nyerhetünk, ahol a parányi élőlényekkel ismerkedhetünk meg a PTE-TTK Hidrobiológiai Tanszék munkatársainak közreműködésével.
Ha már épp most robog a csillagászati hét, (amelyről itt írtunk részletesen), akkor az állatkerti programok közül sem maradhat ki egy jó kis csillagászkodás, Csillagközi VÍZ(ió) címmel interaktív előadással, kísérletekkel és Marsjárókkal várnak a PTE-TTK Földrajzi Intézetének kollégái a főépület oktatótermében.
Aki pedig pedig nyitott szemmel jár, találkozhat Don Juannal és Trisztánnal, a falabellákkal!
Természetesen most sem marad el a már megszokott látványetetés, amelyek a következő időpontokban lesznek:
11.00 szalagos varánusz/vízi varánusz
11.30 fóka
12.00 krokodil
13.00 akváriumok lakói
13.30 víziló (megfelelő időjárás esetén)
14.30 fóka
15.30 víziló (megfelelő időjárás esetén)