4 C
Pécs
péntek, november 8, 2024
KezdőlapHírzónaBelföldOrbán: nemzeti konzultáció lesz az újranyitásról

Orbán: nemzeti konzultáció lesz az újranyitásról

Február közepén újabb konzultációt indít online a kormány a nyitás kérdéseiről, emellett a gazdaság-újraindítási akcióterv részeként egy új hitelkonstrukció bevezetéséről döntöttek a koronavírus-járvány miatt bajba került kis- és középvállalkozások segítéséért, jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara gazdasági évadnyitóján – írja a 24.hu.

Orbán szerint, ha lebonyolítja a kormány a februári nemzeti konzultációt, akkor március 1-jével és április 1-jével, vagy április 3-ával (húsvét), döntések születhetnek. Tehát „ha fegyelmezetten tartjuk a szabályokat, akkor április elején már szabadabban élhetünk” – foglalta össze a 24.hu.

(Mint a lap is felhívta rá a figyelmet, a korlátozások március 1-ig szólnak, de a kormány már kétszer hosszabbított.)

Orbán azt is elmondta, „a következő évek gazdasági sikere összefügg a nyitással, a korlátozások feloldásával”. A vakcina tömeges alkalmazása fogja megnyitni a gazdaságot széles körben – olvasható a cikkben.

A miniszterelnök beszámolt egy új döntésről is, miszerint új hitelkonstrukciót vezetnek be: 10 évre 10 millió forint erejéig 0 százalékos hitelt kaphatnak a kis- és középvállalkozások, hogy újrainduljanak, és ezt csak 3 év után kell elkezdeni törleszteni.

A gazdaság-újraindítási akciótervvel kapcsolatban azt közölte, három ütemben valósul majd meg:

  • az első ütem január 1-től április 1-ig szól, itt a lakásfelújítást támogatják, plusz egyheti nyugdíjat adnak, a 25 év alattiak személyijövedelemadó-mentességet kapnak;
  • a második április 1-től július 1-ig tart, melyben az 1500 milliárdos felsőoktatási program keretében átalakítják az egyetemeket;
  • a harmadik ütem pedig július elejétől októberig tart majd, „a nagy fejlesztések korszaka” lesz (zöld gazdaság, körforgásos gazdaság, digitalizáció), az új, 8-10 évre szóló agrárstratégiáját is ekkor fogják bejelenteni – írja a 24.hu.

A miniszterelnök azt is kifejtette, a jövőben 50 százaléknál magasabb magyar tulajdoni arányt szeretnének látni az információ és kommunikáció szektorában, az építőanyag-iparban és a vasútijármű-gyártásban is.

További részletek ide kattintva olvashatók.

Forrás: MTI

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő