A Pécsi Tudományegyetemet fenntartó kuratórium elnöke úgy vállal munkát a PTE egyik klinikáján és a humán reprodukciós intézetben, hogy ottani feletteseinek, kuratóriumi pozíciójából adódóan maga is a felettese.
A magyar kormány az Európai Unió „unszolására” úgy döntött, hogy a hazai egyetemek kuratóriumaiból visszahívja azokat a tagokat, akik tagjai a kabinetnek. Formailag persze nem visszahívásról van szó, az érintett miniszterek maguk mondtak le egyetemi pozícióikról, azonban ez a lépés sem vitt sokkal közelebb ahhoz, hogy ne legyenek – legalábbis ránézésre – komoly összeférhetetlenségek.
A Telex mai cikkében ezzel a témával foglalkozik részletesen, méghozzá egy egészen konkrét példán keresztül bemutatva a jelenséget. A PTE-t fenntartó Universitas Quinqueecclesiensis Alapítvány kuratóriumi elnökének, a pécsi egyetemet korábban rektorként is éveken át vezető, egykori felsőoktatásért felelős államtitkár Bódis József szerepét mutatja be az írás. A Telex rávilágít arra az érdekességre, hogy miközben Bódis kuratóriumi elnökként gyakorlatilag az egyetem legnagyobb hatalmú embere – a kuratórium az intézmény legfelső döntéshozó szerve, Bódis pedig ennek az első embere –, közben a PTE egyik klinikáján, illetve a Humán Reprodukciós Nemzeti Laboratóriumban is beosztottként dolgozik (természetesen minden állásáért díjazásban, illetve fizetésben részesül). Azaz gyakorlatilag a saját főnökeinek a főnöke. A lap kiderítette, hogy bármennyire is szürreálisan hangzik a dolog, semmilyen jogszabályt nem sért ez a fajta álláshalmozás.
A Telex azt is megtudta, hogy melyik pozíciójáért mennyi pénzt kap az egyetemtől Bódis. Kuratóriumi elnökként bruttó 1.750.000 forintot, a szülészeti klinikán, 4 órás, részmunkaidős munkaviszonyért közel bruttó 1,2 milliót, míg a Humán Reprodukciós Nemzeti Laboratóriumban, szintén részmunkaidősként nagyjából bruttó 560 ezer forintot.
Érdekesség, hogy épp Bódis József volt az, aki még felsőoktatásért felelős államtitkárként levezényelte idehaza az egyetemek modellváltásnak nevezett, alapítványokba történő kiszervezését, majd amikor ez megtörtént, Palkovics László akkori miniszter azzal a lendülettel nevezte ki Bódist a pécsi egyetem kuratóriumának élére – amely megbízatása a törvény szerint élete végéig tart.
Ha további részletekre kíváncsiak a téma kapcsán, a Telex részletes írását ajánljuk, amit IDE KATTINTVA lehet elolvasni.